За 9 місяців внаслідок нещасних випадків на підприємствах м. Краматорська постраждали 13 працівників


Одним із пріоритетних завдань фахівців Краматорського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (далі – Краматорське міське відділення) є запобігання нещасним випадкам на виробництві.

За  9 місяців 2022 року до Краматорського міського відділення  надійшло 18 повідомлень про нещасні випадки (з них 3 – зі смертельним наслідком) та 5 – про професійні захворювання. Щодо кожного випадку розслідування нещасного випадку та причин виникнення хронічного професійного захворювання (отруєння) створені комісії з розслідування за участю страхових експертів з охорони праці Краматорського міського відділення.

Кількість складених у звітний період актів за формою Н1/П (страхові нещасні випадки) – 13, у т.ч. зі смертельним наслідком – 2.

Хронічне професійне захворювання (отруєння) отримали 4 працівники ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод».

Основними причинами нещасних випадків на виробництві стали невиконання вимог інструкцій з охорони праці та невиконання посадових обов’язків, основними обставинами виникнення хронічного професійного захворювання (отруєння) є неефективність роботи систем вентиляції та кондиціювання повітря, порушення режиму експлуатації технологічного устаткування, приладів, робочого інструменту.

З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах, які зареєстровані у Краматорському міському відділенні, зафіксовано 3 випадки травмування та/або смерті працівників. Так, під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії постраждали 3 працівники, 1 з них загинув. Це робітники АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», КВП «Краматорський водоканал», Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго», відокремлений підрозділ ОКП «ДТКЕ» ВО «Костянтинівкатепломережа» (смертельний). Щодо кожного випадку поранень або смерті працівників внаслідок бойових дій організована робота з розслідування за участю страхових експертів з охорони праці. Станом на 01.10.2022 ці розслідування завершені.

Шановні роботодавці! Наголошуємо на тому, що вищим пріоритетом є життя і здоров’я працівників, тому створення належних, безпечних і здорових умов праці є першочерговим завданням. За рекомендаціями Держслужби України з питань праці, якщо проведення розслідування є неможливим через загрозу життю та здоров’ю членам комісії (спеціальної комісії), необхідно максимально фіксувати, збирати та документувати інформацію про нещасні випадки на виробництві, яка надходить або стає відомою, з метою їх подальшого розслідування у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 №337, після нормалізації ситуації в Україні.        

Повідомлення про нещасний випадок, який стався на підприємстві міста Краматорська, треба надавати страховому експерту з охорони праці Краматорського міського відділення за тел. 099-04-06-123 та на електронну адресу відділення  krmt.dn@fssu.gov.ua.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області