З 12 години у Краматорську почнуть діяти обмеження пасажирських перевезень на міських маршрутах


На виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС, Кабінет Міністрів 17.03.2020 прийняв  рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції (https://www.kmu.gov.ua).

Зокрема, зазначеним документом  заборонено з 18 березня по 3 квітня 2020 року:

–  на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

– перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Додатково Верховна Рада України на позачерговому засіданні, 17 березня, ухвалила проект закону № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (Covid-19)». Закон передбачає внесення юридичного факту введення карантину в перелік форс-мажорних обставин, а саме, Кодекс про адміністративні правопорушення парламент доповнив положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм. За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб – від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Крім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання (штраф  за такі дії  складатиме від 17 до 51 тис. гривень). Якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців та обмеження волі до 3 років, тепер покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років. Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Приватні перевізники разом із КП ТТУ у Краматорську будуть виконувати усі вимоги – здійснювати перевезення з обмеженнями, крім того, салони транспорту щоденно проходять дезінфекцію декілька разів.

Тому звертаємо увагу мешканців на необхідність дотримання вимог та просимо проявляти громадянську відповідальність – не наражати на ризик себе і оточуючих. Особливо це стосується людей похилого віку – будь ласка, без особливої потреби за можливості не користуйтеся пасажирським транспортом.

Суворе дотримання карантинних заходів дозволить знизити ризик поширення коронавірусу.