З 1 липня вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ надсилатимуться по-новому


Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області доводить до відома платників, що Законом України від 26.02.2020 р. №465-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які стосуються порядку надсилання платникам ЄСВ вимог про сплату недоїмки з цього внеску. Це буде здійснюватись за правилами листування з платниками податків, установленими ст. 42 Податкового кодексу України.

     Це означає, зокрема, що з 1 липня 2020 року платники, які подають звітність в електронному вигляді та пройшли ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, так само отримуватимуть у цьому кабінеті й вимоги про сплату ЄСВ.

     Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області наголошує, що законодавством, яке регулює порядок нарахування, обчислення і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення по сплаті заборгованості з єдиного внеску. Окрім того, заборгованість з єдиного внеску не підлягає списанню, оскільки строк давності щодо стягнення заборгованості з ЄСВ не застосовується.

     Звертаємо увагу! Періоди роботи працівника, за який роботодавцем не сплачено єдиний внесок, не будуть зараховані до страхового стажу працівника до повного погашення боргу. Тому нарахування та своєчасна сплата єдиного внеску у повному обсязі є запорукою соціального захисту громадян.

     Порушення роботодавцями обов’язків зі сплати внесків позбавляє працюючих страхового стажу, а відповідно й гідної майбутньої пенсії. Адже офіційне працевлаштування дає громадянам соціальні гарантії у вигляді лікарняних, декретних компенсацій, а бюджет, відповідно, отримує надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску, який є джерелом для соціальних виплат.