Які встановлені строки для подання податкової декларації платника єдиного податку – ФОП з позначкою “Довідково” та яким чином заповнюється поле “місяць” поля 02 такої декларації?


Відповідно до п. 296.8 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Така податкова декларація складається з урахуванням норм п. п. 296.5 і 296.6 ст. 296 ПКУ та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 578, який набрав чинності 28.07.2015.

Для отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку довідки про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, нею подається декларація з позначкою “Довідково” та у полі “місяць” поля 02 декларації зазначається номер календарного місяця, за який подається декларація з позначкою “Довідково”.

Для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку, які бажають отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, ПКУ не визначено термін подання декларації з типом “Довідково”.

Отже, рішення щодо термінів подання декларації з типом “Довідково” приймається фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку самостійно.

У разі виникнення питань, Ви маєте можливість звернутися до Центру обслуговування платників в приміщенні Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області (84313, м.Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі, телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області