Як вберегтися під час спеки: поради Центру громадського здоров’я


Надзвичайна (екстремальна) спека — температури, що коливаються на 10 і більше градусів вище середньої високої температури, визначеної для певного регіону і тривають протягом декількох тижнів.

В Україні вже кілька тижнів тримається аномальна спека, тож публікуємо поради ЦГЗ, що вбережуть від несприятливих наслідків такої погоди:

🌥 У спекотні години краще залишатися в будівлях — навіть кілька годин, проведених в охолодженому приміщенні, можуть допомогти тілу адаптуватися до спеки на вулиці.

🌥 Варто обмежувати фізичну активність на свіжому повітрі опідні. Проконсультуйтеся із сімейним лікарем щодо фізичних навантажень за спекотної погоди. Намагайтесь не перебувайте на вулиці з 11:00 до 16:00 .

🌥 Важливо одягати вбрання з довгими рукавами, надівати сонцезахисні окуляри (із захистом від UVA і UVB променів) та капелюх — це вбереже вас від сонячних опіків. Захистити шкіру можна завдяки засобам захисту від сонця з поміткою «широкий спектр» або «захист UVA/UVB» з SPF 30 і більше на етикетці. Наносити сонцезахисні креми варто за 30 хвилин перед прогулянкою.

🌥Кращий спосіб охолонути — прийняти прохолодний душ або ванну.

🌥Підтримувати водний баланс важливо незалежно від того, наскільки ви активні. Пити треба багато, маленькими порціями та не чекати на відчуття спраги.

🌥Вживання гарячих та важких страв створює додаткове теплове навантаження для тіла людини.

🌥Краще обмежити вживання напоїв, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру. Це призводить до втрати більшої кількості рідини. Проте вживання занадто холодних напоїв може призвести до судом шлунку.

Бережіть себе та поділіться цими корисними порадами з близькими та друзями!