Як працює вакцина від COVID-19


Принцип дії вакцини дуже простий. Коли вакцину вводять в організм, вона надсилає сигнал імунній системі й вчить виробляти антитіла для боротьби із захворюванням.

Таким чином, наша імунна система запам’ятовує збудника хвороби, і якщо цей збудник, наприклад вірус, знову потрапить в організм, навчена імунна система швидко визначить та знищить його, не допустивши масштабного розвитку хвороби.

РНК-вакцини замість того, щоб вводити антиген – речовину, яка стимулює нашу імунну систему виробляти антитіла, «надсилають» клітині людини «інструкцію» як виробляти шиповидний білок вірусу і завчасно готуватись до знешкодження вірусу.

Відео входить до серії анімаційних роликів Червоного Хреста України про вакцинацію від COVID-19, створених у координації з Комунікаційним центром вакцинації від COVID-19 ЦГЗ МОЗ.

Нагадуємо, що отримати щеплення від коронавірусу в Краматорську можна в будній день в амбулаторії, в якій ви зазвичай обслуговуєтесь, а також сім днів на тиждень у центрах масової вакцинації населення:

  • на бульварі Машинобудівників, 28, Автостанція «Краматорськ» Працює щодня з 09:00 до 18:00 (приймання відвідувачів припиняється о 17:30);
  • по вулиці Марії Приймаченко, 14, в приміщенні ЕПІЦЕНТРУ. Працює щодня з 09:00 до 18:00 (приймання відвідувачів припиняється о 17:30);
  • у приміщенні вокзалу залізничної станції «Краматорськ» у Старому місті. Працює щодня з 09:00 до 15:00 (приймання відвідувачів припиняється о 14:30).

Для отримання щеплення необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт) та реєстраційний номер облікової картки платника податків ІНН (або документ, що його заміняє). У разі виникнення питань додаткову інформацію можна отримати за телефоном +380 50 357 07 05. Більше інформації про вакцинацію проти COVID-19 на moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov та vaccination.covid19.gov.ua.

Бережіть себе та своїх близьких!