Як працевлаштування впливає на пенсійне забезпечення      Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки пенсії в разі зміни прожиткового мінімуму. Тому пенсія пенсіонера, що працює або здійснює підприємницьку діяльність, буде іншою.

      Зокрема, у разі працевлаштування пенсіонера перерахунок з урахуванням нового прожиткового мінімуму для обчислення мінімального розміру або доплати законодавством не передбачено. Такий перерахунок здійснюється автоматично за даними пенсійної справи, у якій інформація щодо працевлаштування з’являється, якщо особа повідомляє про це. Може утворитися переплата пенсійних коштів.

      Надбавку пенсіонерам, що не працюють і мають на своєму утриманні дітей до 18 років, також не виплачують у разі працевлаштування.

      Буває й так, що після працевлаштування пенсіонера виплата пенсії йому взагалі має припинитися. Наприклад, припиняється також виплата одержувачу пенсії за вислугу років, якщо він іде працювати за тією спеціальністю, що дає право на призначення пенсії за вислугу років.

      Випадки переплати пенсії трапляються, коли пенсіонер, отримуючи пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком (ст. 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), працевлаштовується і не повідомляє про цей факт.

      Під час призначення (перерахунку) пенсії особі під особистий підпис повідомляють про його обов’язок у разі працевлаштування подати дані про це до органів Пенсійного фонду. Таке саме попередження міститься в пенсійному посвідченні. Якщо пенсіонер не повідомить про такі зміни, органам Пенсійного фонду стане відомо про факт працевлаштування, оскільки систематично здійснюється звіряння даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб – підприємців і виявляється факт працевлаштування.

      Для попередження переплат пенсій у зв’язку з працевлаштуванням обов’язково треба своєчасно повідомляти про це управління Пенсійного фонду за місцем проживання.