Як підготуватися до опалювального сезону


На Донеччині новий опалювальний сезон 2020/2021 має розпочатися через місяць, але готуватися до нього краще вже зараз. Зменшити витрати на електричну та теплову енергію в холодну пору року можливо завдяки енергоефективним порадам від електропостачальникаYASNO.

  • Холоднішати по ночах може вже напередодні опалювального сезону, тож багатьом доводиться користуватися електрообігрівачами. Щоб не втрачати тепло та не перевитрачати електроенергію на додаткове опалення, усуньте всі щілини навколо дверей і вікон за допомогою ущільнювачів, а за можливості замініть старі вікна на нові енергоощадні.
  • Обирайте енергоефективні обігрівачі. Вони грітимуть ефективніше, а електроенергії витрачають значно менше. Сучасні тонкі керамічні обігрівачі можна обрати на сайті YASNO.
  • Замініть лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи, які темними зимовими вечорами будуть заощаджувати до 90% витрат на освітлення та слугуватимуть 5-8 років без заміни.
  • Підтримувати комфортну температуру допоможе відбиваючий екран з фольги за радіатором.
  • Взимку не слід закривати батареї шторами, меблями або декоративними решітками, щоб не перешкоджати розповсюдженню тепла. Крім того, пил та бруд на радіаторі можуть знизити тепловіддачу.
  • Багато тепла втрачається через підлогу, тож варто постелити килим, з яким буде комфортніше.
  • Зверніться до професійного енергоаудитора, щоб він виконав комплексне енергетичне обстеження будинку, аби визначити причини втрати тепла. ЕнергоаудиториYASNO також допоможуть скласти енергоефективнізаходи, їхню вартість та окупність.
  • Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, то варто пересвідчитися, чи встановлений загальнобудинковий лічильник тепла. З ним ви будете сплачувати лише за фактично спожиті гігакалорії тепла.

«Зазвичай витрати на комунальні послуги в опалювальний період збільшуються, тож питання економії постає дуже гостро. Споживання електроенергії може збільшитися до двох разів порівняно з літнім періодом. Зменшити суми в платіжках за світло до 50% можна за допомогою енергоефективного набору Розумний Watt, з яким ви отримаєте сучасні LED-лампи, а також двозонний лічильник, який дозволяє сплачувати вдвічі менше за електроенергію з 23:00 до 7:00, та розумну розетку, щоб програмувати роботу найбільш енерговитратних приладів на потрібний час», – розповів директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності тадляелектромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективнінабори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.