Як можна подати декларацію про майновий стан і доходи?


Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація):

– особисто або уповноваженою особою;

– поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

З метою підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян та для зручності при поданні декларації в Електронному кабінеті платника створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації.

Електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи»  дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.

Часткове автоматичне предзаповнення декларації здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.

Використання цього електронного сервісу:

– скорочує час і витрати при поданні податкової декларації;

– мінімізує помилки при заповненні декларації;

– надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації в онлайн-режимі.

Для зручності та допомоги платникам податків при поданні податкової декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки ДПС України розробила «Мобільний застосунок «Моя податкова», за допомогою якого можна подати декларацію для отримання податкової знижки. Завантажити додаток на свій гаджет можна: Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua, iOS https://t1p.de/lgu5a.

Корисні посилання:

ГУ ДПС у Донецькій області