Як краматорцям поводитися, якщо поруч із домом немає укриття


Якщо поруч із вашим домом немає спеціально обладнаного укриття або капітального підвалу, як тільки ви почуєте сигнал “Повітряна тривога” – спустіться на нижні поверхи. Що нижче, то краще.

Якщо ви залишаєтесь у своїй оселі, необхідно заздалегідь знайти внутрішню кімнату – чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), можна використовувати ванну кімнату або туалет (пам’ятайте про уламки плитки, захистіть тіло і голову), тамбури, комори. Вікна можна затулити диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожніми.

Якщо всі кімнати зовнішні – вийдіть у тамбур.

У жодному разі не стійте поблизу вікон!

Якщо обстріл застав Вас у квартирі (приватному будинку) і переміщення в укриття пов’язане з виходом на відкритий простір (двір, вікна, не капітальні будівлі) набагато безпечніше буде, в тому місці, яке було обрано заздалегідь, сісти (лягти) на підлогу біля стіни і обхопити голову руками – чим нижче людина перебуває при попаданні снаряда, тим більше шансів, що її не чіпатиме осколком.

Якщо місце не вибрано заздалегідь або ви не можете до нього дістатися – падайте в глухий кут (до стіни) головне – подалі від вікон та інших відкритих просторів.

Шановні краматорці! В умовах оголошеного воєнного стану УЧБОВИХ ТРИВОГ НЕ БУВАЄ. Сирена ЗАВЖДИ попереджає про РЕАЛЬНУ ЗАГРОЗУ НЕБЕЗПЕКИ.

Довіряйте тільки перевіреній інформації!

На сьогодні, офіційними каналами Краматорської міської ради є:
Сайт Краматорської міської ради – https://krm.gov.ua/
Фейсбук сторінка – https://www.facebook.com/kramatorsk.rada
Телеграм-канал – https://t.me/kramatorsk_rada.
Додаток єКраматорськ – Play market / App Store

Ми на зв’язку!