Як користуватися е-підписом: вчимося перевіряти та підписувати документи онлайн


Одним із найзручніших засобів для користування цифровими сервісами або е-документообігом є електронний підпис.

«Електронний підпис — це один з основних засобів ідентифікації людини і цифровий помічник у світі онлайн-послуг. З е-підписом можна підписувати документи, користуватися державними сервісами зі свого смартфона чи комп’ютера будь-де і будь-коли.

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги» (стаття 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»).

Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційному веб-сайті центрального засвідчувального органу (https://czo.gov.ua/ca-registry, https://czo.gov.ua/trustedlist).

З метою реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Міністерство цифрової трансформації підготувало відеоблог про електронний підпис.

У цьому відео:

        роз’яснюється, які є види е-підписів та яка між ними різниця;

        на прикладах показано, як ними користуватися;

        як підписувати документи та перевіряти підпис на них онлайн на сайті Центрального засвідчувального органу.

Ще більше про е-підпис можно дізнатися з безкоштовного освітнього серіалу на платформі Дія. Цифрова освіта https://cutt.ly/qnIwNy2.