Виплата грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування


Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повідомляє, що виплата грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування здійснюється відповідно до Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785 (зі змінами), та Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 року № 150 (зі змінами).

Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки виплачується особам з інвалідністю, якщо вони протягом попередніх трьох календарних років (за 2018-2020 роки) не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.

Виплата грошової компенсації замість путівки проводиться на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства – медична довідка формою 0-70/о, що визначає право осіб з інвалідністю на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, яка повинна бути дійсна на момент проведення виплати зазначеної компенсації.

Підставою для виплати грошової компенсації за путівку є такі документи:

  • заява про виплату грошової компенсації;
  • медична довідка за формою 070-0 щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
  • медична довідка про групу інвалідності.

Право на відповідну компенсацію настає з дня звернення із заявою про її виплату та подання до неї необхідних документів. 

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років (2019-2020роки) не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань. 

Грошова компенсація за путівку нараховується і виплачується в таких розмірах (округлених до однієї гривні):

100 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність, (далі – розмір середньої вартості санаторно-курортної путівки) – особи з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ групи;

75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки –  особам з інвалідністю та з дитинства I та II групи, особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи,

50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки – особам з інвалідністю загального захворювання та з дитинства ІІІ групи.

Проектом Закона України  „Про Державний бюджет України на 2021 рік” передбачається, що з 01.01.2021 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складатиме 1769 гривень.

Таким чином, середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування у 2021 році становитеме 619,00 гривні (1769*35).

Після прийняття законодавчих та нормативних актів грошова компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку у 2021 році буде нараховуватися і виплачуватися у таких розмірах (округлених до однієї гривні):

– особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 619,00 грн. (100 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);

– особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 464,00 грн. (75 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);

– особам з інвалідністю з дитинства І і ІІ групи – 464,00 грн. (75 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);

– особам з інвалідністю загального захворювання та з дитинства ІІІ групи – 310,00 грн. (50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки).

Заяву про виплату грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування можливо подати до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за адресою: вул.Маяковського,24, кабінет 6, телефон для довідок 63058.

Чекаємо на Вас.

Адміністрація УПСЗН