Випадки захворюванності на коронавірус в Донецькій області та місті Краматорську не зареєстровані


Про це повідомляють у Краматорської міської філії ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України». 

 Що зроблено у Донецькій області для недопущення поширення вірусу 2019-nCoV:

Фахівці департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА та обласного лабораторного центру прийняли участь у телеконференції Центру громадського здоров’я МОЗ України 27 лютого з цього питання. Здійснюється організація семінарів-тренінгів на місцях.

Підготовлено спільний наказ Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та обласного лабораторного центру щодо заходів по недопущенню поширення вірусу 2019-nCoV в області від 29.01.2020 №57/56, згідно з яким визначені лікарні для госпіталізації хворих на коронавірус.

Підготовлена заявка до Центру громадського здоров’я МОЗ України на додаткові засоби для здійснення діагностичних досліджень, засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби тощо для закладів охорони здоров’я та обласного лабораторного центру.

Проблемним питанням для Донецької області залишається відсутність обладнання для ПЛР в ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», що значно обмежує можливості лабораторної діагностики. З цього приводу підготовлено листи до міжнародної неурядової організації «Міжнародний конгрес захисту прав та свобод людини «Світ» та Міністра охорони здоров’я України.

У місті Краматорську проведено:

– експертна оцінка та надана інформація, щодо забезпеченості засобами індивідуального захисту фахівців лабораторій та протиепідемічного підрозділу Краматорської міської ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», які будуть залучатися до роботи у разі виявлення осіб з підозрою на інфікування 2019-nCoV;

– в лікувальних закладах міста відпрацьований алгоритм дій медичного персоналу при виявленні пацієнта з підозрою на захворювання вірусом 2019-nCoV;

– визначені місця для ізоляції таких пацієнтів. Це боксовані палати інфекційних відділень, які мають окремі виходи;

– в лікувальних закладах є необхідний запас медичних препаратів, дезінфікуючих розчинів, засобів медичного призначення, захисного одягу для медичних працівників;

Департаментом охорони здоров’я обласної держадміністрації визначені інфекційні стаціонари, в які будуть транспортовані хворі  на коронавірусну інфекцію в нашому регіоні – таким є КНП «Інфекційна лікарня м. Костянтинівка».