Виконком міської ради: зняття вікових обмежень для спортсменів з інвалідністю на отримання міської стипендії та подовження дії Громадського бюджету ще на 5 років

16.09.2020, 11:44, 108,

Начальник відділу охорони здоров’я Краматорська Валерія Мельник основним питанням засідання виконкому розповіла про хід виконання заходів з протидії ВІЛ-інфекції у Краматорську. Не дивлячись на те, що Донецька область серед інших областей України займає лідируючі позицію по кількості хворих – 724 на 100 тисяч населення, у Краматорську цей показник майже вдвічі нижчий – 398 на 100 000 населення. Місто забезпечує усіх хворих необхідними ліками для проведення підтримуючої терапії за кошти міського бюджету, а також на у повній мірі виконало програму із виявлення хворих на ВІЛ/СНІД у 2020 році.

Також члени виконкому затвердили План заходів щодо реалізації в місті Краматорську Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період 2020-2021 роки. Рекомендації щодо впровадження цієї стратегії було надано УТСЗН після візиту в Краматорськ уповноваженого з прав людини.

Управління з гуманітарних питань пропонує зняти вікові обмеження для спортсменів з інвалідністю при поданні на отримання стипендії Краматорської міської ради провідним спортсменам міста. «Серед спортсменів з інвалідності не так багато людей старше 35 років, тому аби вони мали більше можливостей на отримання цієї стипендії ми пропонуємо зняти для них це вікове обмеження», – повідомив начальник управління Андрій Гореславець. Ще одна зміна до положення про призначення стипендії стосується розширення періоду, який враховуватиметься при прийомі документів. Раніше прораховувався період року від його початку і до 15 грудня – фактичної дати початку прийому документів. Проте у цей період часто відбуваються заключні змагання, що може суттєво вплинути на результативність окремо взятого спортсмена, тому його пропонують зсунути на 31 грудня, тобто враховувати при розгляді документів увесь календарний рік. Аби запропоновані зміни вступили в силу, на сесії їх мають підтримати депутати.

Фінансове управління пропонує продовжити на 2021-2025 роки дію програми Громадський бюджет. Члени виконкому підтримали цю пропозиції, але остаточне рішення так само має бути підтримане депутатами Краматорської міської ради.