Вибухонебезпечні предмети – загроза для життя!


За інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій, практично щодня піротехнічні підрозділи залучаються до робіт з виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Загалом, в Україні з початку року піротехнічні підрозділи Служби порятунку вилучили та знищили вже понад 9 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 15 авіаційних бомб!

Досить частими такі небезпечні знахідки трапляються і на території нашого міста. Так, лише за неповний квартал поточного року в Краматорську було виявлено та знешкоджено піротехніками ДСНС України 1 артилерійський снаряд, 3 мінометні міни та 1 ручна граната. Неважко уявити, якими трагічними могли бути наслідки, аби люди, які їх виявили під час прогулянок або земляних робіт, знехтували правилами безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Нажаль, ми звикли до того, що навколо нас дуже багато зброї, яка має властивість стріляти та вибухати. Дехто з наших співгромадян час від часу втрачає почуття обережності і тоді стає героєм новин – надто трагічних і жахливих новин… Особливо це боляче, коли жертвами вибухонебезпечних предметів стають діти, яким дорослі у повсякденних турботах забули своєчасно нагадати про небезпеку, що приховують в собі заіржавілі або, навпаки, блискучі предмети військового призначення.

Аби запобігти трагічним випадкам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами, управління з питань цивільного захисту вкотре закликає громадян бути пильними і обережними та нагадує основні правила безпеки при виявленні небезпечних знахідок:

– ні в якому разі не можна торкатися небезпечної знахідки та не переміщувати її з місця на місце;

– якщо знайдений предмет не ідентифікований одразу як вибухонебезпечний, але викликає певні сумніви та підозри, не намагайтесь самостійно з’ясувати, що це таке – краще викликати спеціалістів-саперів, подзвонивши на телефон 101 (дзвінки з мобільного телефону безкоштовні);

– не кидайте вибухонебезпечний предмет, не стукайте по ньому іншими предметами, не розводьте поблизу вогнища, не вчиняйте інших дій, що можуть призвести до вибуху;

– негайно повідомте про знахідку поліцію (тел. 102), місцевий підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій (тел. 101) або управління з питань цивільного захисту міської ради (тел. 7-14-42);

– огородіть та позначте місце знаходження вибухонебезпечного предмету будь-яким способом, що дозволить помітити його, не підходячи близько (кілком, гілкою із зав’язаною на ній ганчіркою тощо);

– ні в якому разі не можна заливати небезпечну знахідку рідинами, засипати ґрунтом або чимось її накривати;

– не дозволяйте стороннім наближатися до небезпечного місця та здійснювати будь-які дії з вибухонебезпечними предметами до приїзду співробітників поліції або рятувальників.

Шановні батьки! Постійно слідкуйте за тим, чим бавляться та що приносять з вулиці ваші діти. Нагадуйте їм про неприпустимість ігор з вибухонебезпечними предметами та загрозу, яку містять в собі такі знахідки.

Управління з питань цивільного захисту