Вам повідомили, що Ваш РНОКПП (ідентифікаційний код) невірний? Не відповідає даті народження або статі? Що необхідно знати


В останній час до органів ДПС надходять звернення громадян, в яких повідомляється, що установами банків, організаціями, навчальними закладами проводиться перевірка достовірності реєстраційних номерів облікової картки платника податків на предмет відповідності даті народження або статі і висуваються вимоги щодо зміни РНОКПП.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2017 р. за N1306/31174 (далі Положення) з приводу цього повідомляє наступне.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номеру облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі – Картка платника податків, або дані про такий номер з Державного реєстру , внесені до паспорта відповідно до пункту 10 розділу VII Положення.

Перевірку достовірності формування реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснює виключно ДПС.

Таким чином, інші державні органи, банки, установи та організації не мають повноважень надавати висновки щодо дійсності або його відповідності даті народження або статі, витребувати додаткові підтвердження або вимагати чи рекомендувати здійснити заміну цього номера.

У разі виникнення питань, Ви маєте можливість звернутися до Центру обслуговування платників в приміщенні Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області (84313, м.Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі, телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області