В Краматорську пішов з життя Федір Хорошайло

10.12.2020, 08:46, 395,

9 грудня 2020 року, на 98-році пішов з життя мешканець Краматорська, ветеран Другої Світової війни, полковник Хорошайло Федір Іванович.

Федір Іванович Хорошайло народився 13 травня 1923 року в селі Сергіївка. Після закінчення ремісничого училища Новокраматорського машинобудівного заводу працював токарем в механічному цеху №6. У перший день війни пішов добровольцем на фронт. Після проходження бойової підготовки, в листопаді 1941 року, по спецнабору був направлений в запасний артилерійський полк під Казанню, де готували молодших командирів бойових реактивних установок БМ-13 “Катюш”.

З березня 1942 року по грудень 1942 року в складі 41-го ГМП “Катюш” брав участь в обороні Мурманська, на Карельському фронті в якості командира бойової установки. Тут застосував ведення вогню по противнику прямою наводкою, що було вперше в історії реактивної артилерії. Потім був направлений на навчання до Омська, 2-е гвардійське реактивне училище. Після його закінчення, з листопада 1944 року по 9 травня 1945 року Ф.І.Хорошайло був командиром взводу управління батареєю 39-му гвардійської мінометної бригади. Воював на І-му і ІІ-му Прибалтійських фронтах, брав участь у розгромі та знищенні Курляндської угруповання німецьких військ.

Після закінчення війни продовжував службу в Збройних Силах.

Пішовши у відставку, полковник Хорошайло Ф. І. брав найактивнішу участь у громадському житті Краматорська. У міській організації ветеранів війни і праці проводив величезну роботу з патріотичного виховання, був бажаним гостем в школах, ПТУ, на підприємствах і в організаціях.

Його бойовий подвиг відзначений високими урядовими нагородами: орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни, Богдана Хмельницького і багатьма медалями, серед яких “За відвагу” і “За бойові заслуги”.

Світла пам’ять про Федора Івановича Хорошайло, представника легендарного покоління переможців, назавжди залишиться в наших серцях.

Прощання з героєм відбудеться сьогодні о 14.00 на першій лінії кладовища по вул. Аероклубній.