В Краматорську будується нова будівля ЦНАПу

19.05.2020, 16:13, 263,

На вулиці Паркова в районі будинку №16 триває будівництво будівлі ЦНАП, яку мають здати в експлуатацію за два роки. Левова частка фінансування робіт йде з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), також в співфінансуванні будівництва приймає участь міський бюджет Краматорська.

     Сучасні Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – це єдине приміщення, де громадяни та юридичні особи мають можливість отримати найнеобхідніші адміністративні послуги у комфортних умовах.

     Краматорський міський голова Андрій Панков зазначає, що ще у 2017 році було проаналізовано потреби нашого міста стосовно надання адміністративних послуг. Краматорськ велике місто, до того ж краматорський ЦНАП обслуговує не тільки краматорців, а й жителів прилеглих населених пунктів та надає частину послуг облдержадміністрації, які є послугами Донецької обласної ради. Приміщення, де зараз знаходиться краматорський ЦНАП, має площу до 150 кв. м. та десять співробітників – це недостатньо для Краматорська. Зрозуміло, рішення про необхідність побудови нової будівлі ЦНАПу було прийнято одностайно.

     Те приміщення, яке буде зведено – це нова триповерхова будівля, та цокольний поверх, у якому буде розміщено архів. Площа приміщень кожного поверху – 800 м. кв., а загальна площа всієї будівлі – 3200 м. кв. До будівлі буде прокладено нову під’їздну дорогу з парковкою для автомобілів. Втричі більша кількість співробітників, просторі та зручні приміщення нового ЦНАПу дозволять якісно надавати громадянам максимальну кількість адміністративних послуг.

     «Було важко в Кабінеті міністрів доказати необхідність побудови у Краматорську нового будинку ЦНАП», – каже міський голова Андрій Панков, – «Фінансовий ресурс у держави завжди має межі, але цей об’єкт був пріоритетним, його підтримала обласна державна адміністрація. Реалізація цього проекту складається з декількох частин. У 2017 році за рахунок ДФРР було закуплено необхідне для функціонування ЦНАПу обладнання – все це зараз знаходиться на складі, чекає свого часу.

     Будівництво повинно було розпочатися ще у 2018 році. У нас була надія, що місту нададуть фінансування в межах обласної програми, але, на жаль, цей проект фінансування тоді не отримав. Та ми не зупинилися і розмістили проект на конкурс ДФРР, який виграли. Ті кошти, за рахунок котрих він зараз будується, це 20,5 млн. грн. міського бюджету та 38,3 млн. грн. – це кошти ДФРР».

     Генеральний директор будівельної компанії ТОВ «АвтоІнтерСтрой», що веде будівництво нового ЦНАП, Костянтин Селезньов: «Наша компанія виграла тендер влітку 2019 року. Фінансування було відкрито у жовтні 2019 р. З жовтня по грудень ми придбали все необхідне для будівництва цього об’єкту обладнання, виконали земельні роботи та відлили фундаментну плиту. У 2020 році фінансування було відкрито лише в квітні – з міського бюджету ми отримали попередню оплату та приступили до подальшого будівництва. На цей час ми будуємо цокольний поверх та міжповерхові перекриття. Крайні терміни завершення будуть залежати від надходжень фінансування з ДФРР. Якщо фінансування буде відбуватися в достатньому обсязі, то до кінця року можливо побудувати об’єкт на 85%».

     Для довідки

     Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), це державна установа з надання різноманітних адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна» та «прозорого офісу». ЦНАПи створюються при місцевих радах з метою комфортності та протидії корупції в наданні послуг фізичним та юридичним особам.

     13 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №2679 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мережі та функціонування ЦНАП та удосконаленню доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі».

     Адміністративні послуги надаватимуться розташованими у ЦНАП представниками суб’єктів надання адміністративних послуг, адміністраторами або через адміністраторів шляхом їх взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.

     Згідно з законопроектом, у ЦНАП надаватимуться усі адміністративні послуги органів місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, а також адміністративні послуги за договорами щодо обслуговування у ЦНАП жителів інших територіальних громад; у ЦНАП також надаватимуться інші публічні послуги.

     В більшості ЦНАП надаються послуги в межах повноважень міських рад та держадміністрацій Це сотні різних послуг, зокрема: оформлення паспорту та документу для виїзду за кордон; видача різноманітних посвідчень, витягів, дозволів та довідок, зокрема архівних; реєстрація місця проживання, суб’єктів господарювання і юридичних осіб; вирішення питань щодо нерухомого майна та землеустрою; розміщення та регулювання зовнішньої реклами, роботи закладів торгівлі; екологічні дозволи та дозволи з підвищеної небезпечності; санітарно-епідеміологічні експертизи; матеріальна допомога та інше. Перелік послуг залежить від чинного законодавства.

     В більшості ЦНАП діють веб-платформи де можна в режимі он-лайн подати запити і/або простежити за розглядом власного подання.

     ЦНАПи у різних містах надають різний перелік послуг. Так, згідно з даними Порталу реформи адміністративних послуг, ЦНАП у місті Краматорськ надає 61 послугу, ЦНАП Києва – 150 послуг, ЦНАП Маріуполя – 127 послуг, ЦНАП Дружківки – 91 послугу, ЦНАП Слов’янська – 58 послуг.