Управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську проведено семінар для роботодавців міста


17 березня 2021 року голова комісії з припинення управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Лариса Макаренко, начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Надія Бескровна та в.о. завідувача сектору з питань організаційно-інформаційної роботи Наталія Халімонова в режимі онлайн конференції провели семінар для уповноважених представників підприємств, установ, організацій м. Краматорська з питань оцифрування трудових книжок, користування сервісами вебпорталу та змін в пенсійному законодавстві.

Лариса Макаренко проінформувала учасників заходу про прийняття Закону України від 05.02.2021 №1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який набирає чинності з 10 червня 2021 року, окрім окремої норми щодо підготовки Урядом необхідних нормативно правових документів для реалізації цього Закону, яка почала діяти з 10 березня 2021 року.

Законом врегульовано механізм накопичення, зберігання та використання інформації про трудові відносини в електронному вигляді і встановлено п’ятирічний перехідний період для внесення до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей з паперових трудових книжок. Протягом цього періоду буде використовуватись як паперова трудова книжка, так і її електронна форма.

Однією з переваг електронного обліку трудової діяльності є можливість завчасно перевірити свій трудовий стаж, забезпечити наявність достовірних даних в реєстрі застрахованих осіб, адже ці дання є основою для призначення пенсії після досягнення пенсійного віку в автоматичному режимі.

Надія Бескровна розповіла про роботу управління в напрямку оцифрування відомостей про трудову діяльність працівників, роз’яснила алгоритм направлення сканованих копій через сервіс вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

На сьогоднішній день, – зазначила Надія Бескровна, – ми активно співпрацюємо з роботодавцями щодо подання ними сканованих копій трудових книжок працівників, які досягнуть пенсійного віку у другому кварталі 2021 року. Управлінням оцифровано більш ніж півтори тисячі трудових книжок.

Наталія Халімонова проінформувала про зміни в пенсійному законодавстві, які відбулись з 1 січня 2021 року. Вона роз’яснила механізм перерахунку пенсій з 1 березня, умови призначення пенсій в 2021 році, порядок підтвердження стажу, набутого до 1 січня 2004 року на підприємствах тимчасово окупованої території у Донецькій і Луганській областях.

Учасники заходу отримали роз’яснення щодо користування сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України, а також інформацію щодо способів комунікації з управлінням.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області