Управління освіти планує перепрофілювати одну зі шкіл міста, але члени виконкому поки що виступають проти такого рішення

17.06.2020, 13:58, 63,

  Під час чергового засідання Виконавчого комітету Краматорської міської ради було розглянуто пропозицію управління освіти щодо перепрофілювання Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 28, розширення кількості послуг, що надає Центр надання адміністративних послуг міста Краматорська, безоплатну передачу залізобетонних шпал прикордонному загону та видалення зелених насаджень за заявкою Краматорського міськгазу.

     Дітей, що навчаються з п’ятого по дев’ятий клас ЗОШ № 28 пропонують розподілити по інших школах міста, а у школі залишити тільки молодшу ланку. Це дозволить скоротити витрати на утримання ставок вчителів, які фактично працюють у класах із наповнюваністю у 5-8 дітей (один клас має взагалі два учні, щоправда є і клас із 13 учнями) при нормі наповнюваності класів, за новим законом про загальну середню освіту до 25 дітей. До того ж, у перерахунку на одну дитину витрати на цю школу у місті найбільші – до 46 тисяч гривень на учня, при тому що в школах міста із повноцінною наповненістю вартість складає, подекуди, усього 16-18 тисяч гривень на рік. Та все ж, на переконання членів виконкому, це не вирішить існуючу проблему: будівлю школи, навіть з меншою кількість учнів все ж доведеться, як і раніше, опалювати, витрачати кошти на її ремонт та утримання. Окрім того, старших дітей треба буде забезпечити транспортом, що не тільки зменшить економічний ефект від закриття, але також змусить дітей проводити близько години у дорозі до найближчої школи. Таку думку розділяє і міський голова Андрій Панков. Адже рішення, на його думку, скоріше матиме не економічній, соціальний ефект. Сьогодні члени виконкому рішення не підтримали, відправили його на доопрацювання та доручили начальнику управління освіти міста Марині Мозольовій більш ґрунтовно дослідити це питання.

     Також члени виконкому розглянули попередній проект рішення про внесення змін до переліку адміністративних послуг, які надаються через краматорський ЦНАП. Пропонується виключити з переліку 3 послуги, які або перестали надавати взагалі, або перейшли у відомства інших адміністративних органів. Також цим рішенням пропонується розширити перелік на 17 нових послуг, проте 12 із них наразі не можна надавати у тому вигляді, як це передбачається законом та у відповідні строки, у зв’язку з тим, що типові технологічні картки, надані ДАБІ не повні, а згідно з визначеними порядками, органи місцевого самоврядування на сьогоднішній день не можуть вносити у них зміни. Аналогічні проблеми є в усіх інших ЦНАПах Донецької області. Тож, члени виконкому підтримали попередній проект з уточненням, що 12 «проблемних» послуг будуть надаватись тільки після повного узгодження усіх процедурних питань між Центром надання адміністративних послуг Краматорська та відповідальними органами ДАБІ. Та все ж, вже скоро, після підтримки цього рішення депутатами, у Краматорську запрацює одна з найдовгоочікуваніших послуг – E-малятко.

     Також було попередньо погоджено рішення про безоплатну передачу залізобетонних шпал, що залишились після демонтажу трамвайних колій та контактної мережі у кількості 100 шт., оперативно – військовому управлінню східного регіонального управління Державної прикордонної служби України для облаштування та ремонту фортифікаційних споруд (бліндажів, перекриттів щілин), які зберігають життя та здоров’я військовослужбовців.

     Також до відділу комунального господарства звернулось Краматорське управління по газифікації та газопостачанню, з проханням видати дозволи на видалення зелених насаджень у охоронній зоні споруд газового господарства. На чотирьох визначених ділянках буде видалено 77 дерев. Зауважимо, що це самосів зеленої порослі: такі зелені насадження у охоронній зоні об’єктів різноманітних комунікацій підлягають систематичному видаленню.