Умови призначення пенсії за вислугу років окремим категоріям працівників авіації


🔰Право на пенсію за вислугу років окремим категоріям працівників авіації та льотно-випробного складу визначено Законом України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» – https://is.gd/N9ugLu.

ℹ️Такий вид пенсії призначається деяким категоріям робітників і службовців авіації, а також льотно-випробного складу незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств, установ і організацій, у яких вони зайняті.

✅До таких категорій належать:

🔶працівники льотного і льотно-випробного складу;

🔶працівники, які здійснюють управління повітряним рухом і мають відповідне посвідчення;

🔶інженерно-технічний склад;

🔶бортпровідники.

🔎Необхідний спеціальний стаж та страховий стаж для визначення права на пенсію за вислугу років для кожної окремої категорії визначено статтею 54 Закону України № 1788-XII. При цьому спеціальний стаж враховується до 11 жовтня 2017 року – до набрання чинності Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

❗️Пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію.

📃Перелік посад працівників льотного складу, перелік посад і робіт інженерно-технічного складу авіації, які дають право на пенсію за вислугу років, а також порядок обчислення строків вислуги років для призначення пенсій працівникам авіації, що мають право на даний вид пенсії, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 № 418 – https://is.gd/cOifef.

💻Як подати заяву на призначення пенсії онлайн, – дивіться за посиланням https://bit.ly/3I7HQIN

👉Більше інформації з пенсійних питань, щодо страхових виплат, житлових субсидій і пільг – на фейсбук-сторінці ➡️https://www.facebook.com/dn.pfy, телеграм-каналі ➡️https://t.me/PensFond_dn та ютуб-каналі ➡️https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn/about Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.