Убережиться від COVID-19


За даними Центру громадського здоров’я, станом на 2 жовтня 2020 року в Україні зафіксовано 4633 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Кількість активних хворих ставить 116809 тисяч у тому числі в Донецькій області – 3650 випадків.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 в Україні залежно від епідемічної ситуації в регіоні чи окремих його частинах визначають «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «красний» рівень епідемічної небезпеки  поширення COVID-19. Також постановою № 641 визначено порядок проходження самоізоляції та обсервації при перетині державного кордону України. Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окупованої території в Донецькій та Луганській області, Автономної Республіки Крим та м. Севастополь та виїзду з них зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток «Вдома». У разі неможливості встановлення такого мобільного додатка особа підлягає обсервації.

У вересні 2020 року МОЗ України оновлено єдиний державний протокол лікування хворих на  COVID-19. Загалом до протоколу повністю включені підходи щодо медикаментозної терапії та кисневої підтримки при короновірусної інфекції. Також оновлено стандарти надання медичної допомоги хворих на COVID-19, які визначають алгоритм дій при появі симптомів COVID-19.

21.09.2020 року в м. Краматорську було відкрито ПЛР – лабораторію на базі Краматорської філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2, а щоденні нові випадки захворювання коровірусом свідчать про подальше розповсюдження небезпечної хвороби.

В таких умовах важливо захистити своє здоров’я і найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Якщо ви користуєтесь  громадським транспортом, надягайте захисну маску, перш ніж зайти у нього. Після виходу слід пам’ятати, що руки забруднені й ними не можна торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа. За першої ж можливості руки слід вимити водою з милом протягом 20–40 с чи обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.

В магазинах, ринках, торговельних центрах пам’ятайте  про носіння  маски, тримайтеся на відстані не менше 1,5 м від інших людей. Одягайте одноразові рукавички  перед використанням  кошиків або візочків. Після повернення до дому, а також після розбору принесених покупок ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 с.

На вулиці, вдома, на роботі ми торкаємося багатьох поверхонь, і таким чином вірус може потрапити на руки. Саме тому універсальна порада про миття рук така важлива. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.

Заразитися COVID-19 можна й від людини із безсимптомним перебігом хвороби. Отже, обмежте тісний контакт з іншими людьми у приміщеннях та на вулиці. Не забувайте про безконтактні привітання.

Дотримуйтеся респіраторної гігієни й етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути. А якщо її немає — у згин ліктя.

У разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання звертайтеся до сімейного лікаря. Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів, а також від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете з людьми похилого віку.

Тож, у повсякденному житті для збереження свого здоров’я — виконуйте прості правила безпеки рекомендовані МОЗ:

  • носити захисну маску;
  • уникати скупчень людей;
  • триматися  на відстані 1,5 м один від одного;
  • вітатися  безконтактно;
  • регулярно мити руки з милом чи обробляти їх  антисептиком;
  • дотримуватися  респіраторної гігієни й етикету;
  • залишатися  вдома під час хвороби

Краматорське міське управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Донецькій області