Краматорські освітні заклади середньої ланки підійшли до завершення навчального року. Всесвітня пандемія коронавірусу поставила у нові умови як перед учнями, так і вчителями.
Уся освіта перейшла в онлайн режим: педагоги проводили уроки в Skype та Zoom, закривали шкільні кабінети «в реалі» і відкривали для себе та своїх учнів віртуальні «Google-класи», опановували Viber, Telegram і Messenger.
Дистанційна форма навчання виявилась новою та незвичною для багатьох вчителів, учнів та їх батьків, тому викликало багато запитань, вражень та думок. Карантин справді протестував систему освіти на стресостійкість – попереду велика «робота над помилками», що дасть змогу тільки покращувати системи освіти як у окремо взятому Краматорську, так і в усьому світі.
Злагоджена робота педагогічних колективів, наполегливість та старанність учнів, контроль та відповідальність з боку батьків – все це забезпечило належне засвоєння учнями навчального матеріалу та сприяло успішному завершенню навчального року.
Управління освіти Краматорської міської ради провело опитування щодо дистанційного навчання в школах нашого міста. Повна аналітична довідка про результати переходу на дистанційну освіту доступна за посиланням https://bit.ly/3evAkWJ
Хоч школи міста і закриті, та вчителі не могли залишити своїх дітей без свята. Кожна школа креативно підійшла до проведення останнього дзвоника онлайн, кожна по-різному. Директори, педагогічні колективи записали відеопривітання, діти, в свою чергу готували творчі номери удома, самостійно чи разом з батьками.
Школи нашого міста у цьому річ покидають 1080 випускників одинадцятих класів, і у них попереду зовнішнє незалежне оцінювання, до проведення якого Краматорськ повністю готовий. Тим більше наше місто є базовим для проведення ЗНО серед учнів північної частини Донецької області.
Трохи легше цьогоріч буде випускникам дев’ятих класів, яких у нашому місті нараховується 1409 – для них Державну підсумкову атестацію своїм рішення скасувало Міністерство освіти України.
А от вже у наступному році вперше за шкільні парти сяде 1809 першачків, загалом буде сформовано 74 класи. До того ж управління освіти має гроші та вже проводить необхідні процедури, аби ці класи отримали повністю нове меблювання: стільці та парти, окремі шафки для речей кожного учня, куточок учителя, шафи для зберігання методичних матеріалів та іншого обладнання класної кімнати.