У рамках боротьби із коронавірусом посилюються карантинні заходи. «Продуктові магазини, аптеки і АЗС працюватимуть»,— Андрій Панков


Сьогодні під час засідання тимчасової міської протиепідемічної комісії з питань запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV, що пройшла під головуванням міського голови, керуючись постановою Кабінету міністрів України №211 від 11 березня зі змінами затвердженими постановою №215 від 16 березня, було схвалено ряд рішень про посилення карантинних заходів у місті. Продуктові магазини, аптеки та АЗС продовжують працювати у звичайному режимі (можливе обмеження кількості одночасного знаходження покупців у приміщенні).

     Органи державної влади та місцевого самоврядування продовжують надавати свої послуги у повному обсязі. Внесено корективи у режим прийому відвідувачів, мінімізація особистого контакту між відвідувачами та персоналом (переведення процесу надання послуг засобами поштового зв’язку, онлайн-сервісів). Верховною Радою прийнято ряд рішень про продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг, тому у випадку необхідності її отримання, обов’язково зверніться до органу, що її надає в першу чергу у телефонному режимі та відкладіть, якщо це можливо, особистий похід до моменту скасування карантинних заходів.

     Закликаємо громадян із відповідальністю ставитись до викликів служб органів правопорядку, медиків та рятувальників. Нагадуємо, що за хибні виклики передбачено відповідальність, зокрема кримінальну.

     Найближчим часом буде опубліковано розпорядження міського голови на основі рекомендацій протиепідемічної тимчасової комісії. Усі його пункти є обов’язковими до виконання:

     Починаючи від сьогодні у місті Краматорську заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

     Також заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного (речові ринки) і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

     Починаючи від завтра, 18 березня заборонено перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху та перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі.

     Банківські установи мають регулярно обробляти банкомати, термінали, касово-розрахункове обладнання та відділення дезінфекційними засобами. Усім суб’єктам, що продовжують надавати транспортні послуги населенню – необхідно продовжити та посилити обробку власного рухомого складу згідно рекомендацій.

     З метою контролю за виконанням та дотриманням розпорядження тимчасової комісії правоохоронці міста у взаємодії з іншими службами оперативного реагування, представниками місцевої та державної влади створюють спеціальні мобільні групи, що у цілодобовому режимі будуть виконувати моніторинг за дотриманням даного розпорядження.

     Закликаємо громадян відповідально ставитись до власного здоров’я, уникати місць масового скупчення людей та, по можливості, знаходитись вдома, виходячи тільки за потреби дістатись до робочого місця або ж придбати їжу.

     Стаціонарні відділення лікарень міста відтерміновують усі планові заходи оперативного втручання та професійні огляди та виконуватимуть тільки обслуговування невідкладних ситуацій.

     Уважно слідкуйте за оновленням інформації на інтернет-сторінках офіційних органів державної та місцевої влади.

     Звертаємо вашу увагу, що на загальнодержавному рівні заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями); заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.

Прес-служба