У парку «Ювілейний» висаджено перші 200 дерев

28.04.2020, 17:11, 138,

У міському парку культури та відпочинку «Ювілейний» триває реконструкція зелених насаджень. Згідно з «Програмою розвитку та утримання парків культури та відпочинку м. Краматорська на 2019-2021 роки, затвердженою рішенням міської ради від 20.12.2018 № 48/VII-650» до середини травня в парку буде висаджено 1007 дерев. На даний час йде санітарне видалення засохлих та хворих дерев та висаджуються саджанці.

    У 2019 році спеціально створена комісія провела обстеження стану зелених насаджень у «Ювілейному». Згідно її висновків, близько 2,5 тисяч дерев, що ростуть на території парку, знаходяться в аварійному стані та підлягають заміні. Комісія спеціальним актом затвердила 800 дерев, що підлягають заміні в першу чергу. Це приблизно 10% від загальної кількості дерев м’яких порід, що ростуть на території парку, а саме: 320 дерев з діаметром стовбуру до 16 см; 231 дерево з діаметром стовбуру від 16 до 24 см; 138 дерев з діаметром стовбура від 24 до 32 см; 113 дерев з діаметром стовбуру понад 32 см.

    Дерева підлягають заміні навколо водойми, на деяких ділянках парку, а також поодинокі дерева. Всі вони або сухі, або хворі, мають поточену гниллю серцевину. Саме такі рослини становлять фізичну небезпеку для відвідувачів парку, особливо це стосуються великих дерев навколо водойми – у будь-який момент гілка може обломитися та нанести травми дитині або дорослому. Невеликі хворі дерева становлять собою загрозу для поки ще здорових дерев – в них живуть колонії шкідників, тому їх також треба видаляти. Більшість з них не мають нічого спільного з поняттям «зелені насадження парку».

    Паралельно з видаленням, йде висадка 1007 нових саджанців. Це липа, в’язи, горобина скандинавська, дуб червоний, дуб звичайний, сосна звичайна. Всі дерева висаджуються одразу з комом землі навколо кореневої системи. Підрядник гарантує, що всі дерева, які їм висаджуються приймуться, а ті, котрі не приймуться, будуть замінені безкоштовно на нові.

    На даний час вже висаджено 200 саджанців горобини скандинавської. Згідно з планом, всі 1007 саджанців будуть висаджені в парку не пізніше 11 травня.

    Після завершення проведення реконструкції зелених насаджень батьки з дітьми, люди похилого віку та всі інші відвідувачі парку зможуть гуляти його алеями, не переймаючись тим, що в будь-який момент на них або їхніх близьких впаде з дерева трухлява гілка та нанесе їх здоров’ю шкоду.

    І гарно, що роботи по заміні старих дерев на нові проводять саме зараз, під час карантину, коли є заборона на відвідування парків – риск нанесення травм мінімальний.