У музей історії міста передано оригінальну колекцію «викинутих речей», яку збирали ентузіасти-працівники КАТП

18.06.2020, 10:46, 88,

Комунальне автотранспортне підприємство (КАТП) 052810 передало музею історії міста Краматорськ експонати існуючого багато років на цьому підприємстві неформального «Музею викинутих речей».

      Експонатами цього імпровізованого музею у КАТП наповнювали ентузіасти-робітники підприємства, котрі збирають та вивозять з території міста, сортують й утилізують сміття.

      Не всі передані музею історії речі мають історичну цінність, але серед них багато цікавого, такого, що зараз можливо побачити тільки у якомусь краєзнавчому музеї або вдома у своєї бабусі. Тут і старі музичні інструменти, фотоапарати, старовинна кераміка і якісь не зовсім зрозумілі сучасникам речі, багато чого іншого.

      Колекція викинутих іграшок – це окрема тема. Все як у американському мультфільмі «Історія іграшок» – для когось, колись, вони були найближчими та найріднішими товаришами. Потім діти підросли, покинули батьківський дім, а іграшки залишились. Якійсь час вони стояли на полицях, нагадуючи батькам о кращих роках їх життя, коли діти були ще маленькими, жили з ними та доставляли багато клопоту. Потім іграшки поклали у якусь коробку в коморі. А згодом на смітнику – сумна правда життя.

      У Краматорську, в складі Управління по гуманітарним питанням Краматорської міської ради, діє музей історії міста Краматорськ. Саме тут, під керівництвом його незмінного керівника Наталії Волошиної, наукові співробітники турботливо та системно відтворюють та зберігають історію нашого міста. Створена в музеї експозиція не тільки розповідає історію становлення Краматорська як міста, історію місцевої промисловості, надає інформацію о буремних роках початку минулого сторіччя, о роках другої світової війни або інформацію о відомих краматорцях. Музей повертає відвідувачів у той час, коли їхні батьки, або батьки їх батьків, ще не народилися або були маленькими діточками. Надає можливість зануритися в атмосферу якогось з минулих історичних періодів, відчути на собі атмосферу того часу.

      Частина експонатів «Музею викинутих речей» дозволить поповнити існуючу в Музеї історії міста Краматорськ експозицію, та зробити колекцію музею більш повною. Зараз працівники музею проводять вивчення та каталогізацію переданих КАТП експонатів.