У місті з’являться дві сучасні модульні вбиральні


 Виконання доручення міської ради знаходиться на фінішному відрізку

     Депутати міської ради на 66 сесії ухвалили рішення про виділення коштів на придбання та встановлення на території Краматорська двох сучасних модульних вбиралень (туалетів). Подібні туалети поширені в містах західної Європи. В Краматорську забезпечення громадськими туалетами є поки ще проблемою, котру неодноразово у своїх чисельних зверненнях підіймали мешканці міста – її необхідно вирішувати. Втілювати рішення міської ради в життя було доручено комунальному підприємству КАТП 052810.

     За словами директора КАТП 052810 Віктора Мисника, підприємство відповідально підійшло до виконання не специфічного доручення. Було проведено повний аналіз існуючих в Україні можливостей виготовлення таких вбиралень, проаналізовано досвід інших міст. За результатами конкурсу було обрано вітчизняного виробника. Модель туалетів для Краматорська було скоректовано під вимоги нашого міста.

     Майбутні вбиральні будуть встановлені у визначених місцях – в районі скверу Профспілок біля площі Миру та скверу Слави у Старому місті.

     Вбиральня буде виготовлена з нержавіючої сталі у атнивандальному виконанні, планується, що в ній буде три кабінки. Одна з кабінок пристосована для людей, що пересуваються на візках, людей з обмеженими можливостями. Також до цієї кабінки зможе заїхати мама з візочком – там є спеціальний пеленальний столик для немовлят. У вбиральнях постійно буде гаряча та холодна вода – конструкція планується оснастити бойлерами. Приміщення туалету також обладнають системою обігріву в холодний час року.

     Віктор Мисник зазначив, що ці вбиральні будуть відповідати всім сучасним європейським вимогам, а біля об’єктів облаштують велопарковки.

     Вбиральні працюватимуть цілодобово, обмеження в часі використання однією людиною складе 15 хвилин. Потім, протягом декількох хвилин буде лунати звукове попередження, після чого світло погасне, а двері відкриються. Таймер встановлено, щоб не було черг.

     Чотири рази на добу вбиральні будуть дезінфікуватися і виконуватися прибирання. Щоб уникнути вандалізму, їх підключать до системи охорони, навколо будуть встановлені камери спостереження.

     Користування туалетом буде платним. На цей час вартість послуги поки ще не визначено. Для порівняння – у Івано-Франківську та інших містах України користування подібними вбиральнями коштує приблизно п’ять гривень.