У Краматорську з’явилися 4 спеціальні дошкільні групи для дітей із вадами зору

01.12.2020, 14:00, 766,

Краматорський міський голова Олександр Гончаренко сьогодні відвідав та дав старт роботі нових груп у дитячому садку №84 «Дельфінчик» .

Символічна церемонія відкриття відбулась 1 грудня. Ознайомитись з умовами, створеними в нових групах та поспілкуватись із педагогічним колективом  міський голова Олександр Гончаренко завітав особисто.

Усі чотири групи надаватимуть послуги виховання для малечі з порушеннями зору. Вже багато років у Краматорську діє дитячий садок № 47, повністю оснащений для виховання дітей з такими особливими потребами. При плановій наповнюваності у 40 місць, цей с садок відвідують 62 вихованці. Потреба у збільшенні місць для дітей з порушенням зору буде вирішена за рахунок відкриття нових груп у ДНЗ № 84. Для втілення цієї ініціативи у життя знадобилось трохи більше 10 місяців. За цей час у приміщеннях дитячого садочку, що раніше простоювали, було виконано капітальний ремонт: оновили систему опалення, а оскільки кімнати знаходяться на першому поверсі, ще й зробили теплу підлогу. Також було відремонтовано кімнати, де тепер розташовано офтальмологічні кабінети. Паралельно із цим було проведено поточний ремонт вогнегасного покриття покрівлі, тіньових навісів та доріжок. Вартість капітальних та поточних ремонтних робіт склала 2, 5 млн гривень.

«У садочку дуже затишна атмосфера. Крім того, дітлахи отримають необхідну і своєчасну допомогу для лікування та профілактиці вад зору. Певен – наша головна задача зробити так, аби гарні та сучасні умови для виховання малечі були в усіх садках нашого міста, – зазначив Олександ Гончаренко, – тепер треба приділити додаткову увагу території навколо дитячого садка. Окрім того є відкрита потреба у логопедичному персоналі, зараз вирішення цього питання має бути пріоритетним для управління освіти».

У нових групах є абсолютно все нове необхідне – це м’який інвентар, килими та меблі, посуд, дзеркала, сантехніка та інше. Окрім того для повноцінного функціонування офтальмологічного кабінету придбане сучасне обладнання. На це було витрачено загалом 1 мільйон 647 тисяч гривень. Із малечею працюватимуть кваліфіковані лікар-офтальмолог та медсестра-оптометрист. Рання діагностика та лікування на сучасному обладнанні може допомогти досягти повного відновлення зору, а також запобігти розвитку деяких ускладнень у дітей.

«У нашому садочку сьогодні радісна новина – відкриття нових груп. Для нашого колективу це справжнє свято, – каже завідувачка, Елліна Гордієнко, – ми зараз поступово набираємо діток. Через карантин групи ще заповнені не повністю. Не усі батьки зараз готові віддавати діточок в колектив, але ми до цього ставимось з розумінням і створюємо всі умови, аби діти отримували необхідну допомогу в повному обсязі».