У Краматорську встановили пам’ятник Василю Стусу

14.07.2021, 23:01, 720,

Скульптурна композиція, присвячена пам’яті видатного українського поета, перекладача, публіциста, мислителя, літературознавця та правозахисника, з’явилась сьогодні у Краматорську на перетині вулиць Дружби та Стуса. Життєвий шлях Василя Стуса нерозривно пов’язаний із Донеччиною. Ініціатором встановлення пам’ятника став Клуб підприємців Краматорська. Меценатами у цій благородній справі виступили відомі у нашому місті благодійники – Ірина та Володимир Сергієнко (завод «Донмет»), автор скульптурної композиції – В’ячеслав Гутиря.

На зображенні може бути: 3 людини, зокрема Володимир Сергієнко, люди стоять, на відкритому повітрі та дерево
На зображенні може бути: 1 особа, на відкритому повітрі та пам’ятник

На урочистий захід зібрались кількасот краматорців та гостей міста. Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся міський голова Краматорська. «Я особливо хочу подякувати меценатам, за чий кошт встановлено пам’ятник, за їх чудову ініціативу, – сказав Олександр Гончаренко, звертаючись до присутніх, –  адже вони роблять наше місто красивіше, при цьому розповідаючи про нашу багату культурну спадщину. Я також хочу відзначити майстерність художника В’ячеслава Гутирі у співдружності з Сергієм Друзякою».

Гостею та ведучою заходу стала заслужена артистка України, співачка та телеведуча Анжеліка Рудницька. Школярі однієї зі шкіл Краматорська показували театралізовані сценки, за мотивами творчості Василя Стуса, а відомий український співак Тарас Житинський для усіх присутніх виконував авторські, українські народні та стрілецькі пісні.