У Краматорську вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.2021, 13:32, 143,

14 грудня, до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у Краматорську біля пам’ятного знаку на їх честь, у сквері Слави, відбувся урочистий захід-мітинг, участь у якому взяли  колишні ліквідатори, заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін, голова Краматорської райдержадміністрації Андрій Панков, міський голова Олександр Гончаренко, військові та мешканці Краматорська.

“З часу катастрофи на Чорнобильській АЕС минуло 35 років. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію. Проте її жахливі наслідки досі мають негативний вплив на довкілля.

Всі ми з глибокою повагою ставимося до людей, які закрили собою атомне лихо, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що зробили ліквідатори для нас і всього світу. Я впевнений, що людство ніколи про це не забуде», – звернувся до присутніх Олександр Гончаренко.

Також учасників ліквідації аварії на ЧАЕС нагородили срібними значками «Герб Донецької області»,  а членів ГО «Краматорський союз ветеранів та інвалідів  «Пам’ять Чорнобиля» – грамотами за мужність і героїзм, багаторічну працю в питаннях соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Після нагородження відбулося покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам.