У Краматорську вшанували пам’ять захисників Донецького аеропорту

16.01.2021, 10:52, 1638,

Сьогодні на території 81 окремої аеромобільної бригади у Краматорську керівники ООС, Донецької ОДА, краматорської міської ради разом с особовим складом підрозділу вшанували пам’ять загиблих героїв.

16 січня увійшло в історію України як день пам’яті кіборгів – воїнів, що захищали Донецький аеропорт.

Перший бій за встановлення контролю над аеропортом відбувся наприкінці травня 2014 року, і потім довгі 242 дні українські захисники боронили ціною власного життя цей стратегічно важливий об’єкт.

«Донецький аеропорт став символом незламності та величі бойового духу українських солдатів та добровольців. Кіборги – саме так назвали їх вороги. Тоді не витримав бетон, а не вони.  Захист аеропорту став легендарним, він увійшов у світову новітню історію як приклад згуртованості всієї нації та перемоги духу над підступністю, – відзначив міський голова Олександр Гончаренко. – Від імені усіх краматорців я дякую захисникам, воїнам, волонтерам, добровольцям – за те, що відстоювали і продовжуєте боронити нашу Батьківщину. Вічна пам’ять та шана полеглим. Герої не вмирають!»

На знак шани загиблих воїнів, серед яких було й багато військовослужбовців 81 окремої аеромобільної бригади, присутні поклали квіти до монументу.