У Краматорську вшанували пам’ять Леоніда Бикова

12.12.2021, 13:29, 301,

12 грудня нашому земляку, талановитому актору і режисеру, Леоніду Бикову виповнилося б 93 роки. Напередодні біля пам’ятника митцю зібралися робітники ЦКД ім. Бикова і представники ЗОШ № 6, де він навчався. Присутні вшанували пам’ять  маестро та поклали квіти до  його погруддя.

Довідка

 Леонід Федорович Биков народився 12 грудня 1928 року в селі Знам’янському Слов’янського району Донецької області. 

Відомий актор, режисер і автор сценаріїв, заслужений артист УРСР, заслужений артист РРФСР, народний артист УРСР –  він став улюбленцем багатьох поколінь глядачів.

Військова тематика, яка часто зустрічається у фільмах з Биковим, незмінно знаходила відгук у серцях кожного . У своїх картинах він оспівував подвиг солдатів, які наближали заповітний День Перемоги, але залишилися невідомими широкому загалу. У знаменитій картині «В бой идут одни старики» режисер Биков розповів реальні історії солдат, своїх знайомих або близьких людей.

Режисуючи власні похорони, він якось написав: “Ніяких оркестрів, будинку кіно і надгробних промов, а то встану й піду”. Гумор та іронія, якими наділені його герої, були  притаманні і самому актору.  

Загинув Леонід Биков  у аварії в Київській області 11 квітня 1979 року.