У Краматорську вшанували пам’ять генерала Кульчицького та його побратимів

29.05.2020, 14:36, 85,

Біля меморіалу, розташованого між містами Краматорськ та Слов’янськ, сьогодні вшанували пам’ять українських військових, що загинули 6 років тому під час виконання бойового завдання на гелікоптері Мі-8МТ на чолі з генералом Кульчицьким.

     До участі були запрошені родичі загиблих та їх побратими, представники обласної адміністрації. Від імені краматорців шану пам’яті герою України генералові Сергію Кульчицькому віддав заступник міського голови Юрій Люлька.

     29 травня 2014 року під Слов’янськом, повертаючись з району гори Карачун, гелікоптер, на борту якого перебував генерал і ще 11 військових, був підбитий з ПЗРК. Дивом вижив лише один воїн. 20 червня того ж року генералу Кульчицькому присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Золотої Зірки – посмертно.

     Його ім’ям названо батальйон оперативного призначення Національної гвардії України, який Кульчицький почав формувати з бійців Самооборони Майдану – «Батальйон ім. Героя України генерала Кульчицького».

     Військові капелани провели панихіду за загиблими бійцями, пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання, а усі присутні мали змогу покласти до меморіалу квіти. Символічно під час меморіального заходу біля пам’ятника кружляв військовий гелікоптер Мі-8.

     Вічна пам’ять і шана героям.