У Краматорську вшанували 35 роковини з дня Чорнобильської трагедії

26.04.2021, 11:50, 563,

Сьогодні у сквері Слави у Краматорську біля пам’ятного знаку відбувся мітинг-реквієм, присвячений 35-річчю зо дня вибуху на ЧАЕС.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, голова Краматорської райдержадміністрації Андрій Панков, Краматорський міський голова Олександр Гончаренко, голова громадської організації «Краматорський союз ветеранів та інвалідів «Пам’ять Чорнобиля» Наіль Мардагалімов, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року – одна із найскорботніших дат в історії нашого народу, тоді вночі на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув 4-й енергоблок. Масштаби екологічної катастрофи важко було уявити, адже до цього світова історія не знала нічого подібного. На подолання наслідків катастрофи встали усі – ніхто не думав про власне здоров’я або життя. Великою ціною вдалося зупинити радіацію. І сьогодні ми згадуємо усіх, хто постраждав внаслідок Чорнобилю.

«Ми вшановуємо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу, героїзм та самопожертву, мужність та подвиг, який навічно залишиться у пам’яті українського народу, – відзначив Олександр Гончаренко. – Нехай подібна трагедія більше ніколи не повториться, а пам’ять про неї вчить нас цінувати найдорожче – людське життя та рідну Землю».

Віддаючи данину мужності і героїзму загиблих, присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.

Цього року в пам’ять про загиблих на ЧАЕС відбулася обласна акція «Пам’ять Чорнобиля» – у Краматорську та інших  містах Донецької області були висаджені 35 кущів білих троянд, як знак відродження та майбутнього Чорнобильської зони.