У Краматорську відкрили регіональний stem-центр

12.06.2021, 13:57, 325,

Центр оснащений сучасним обладнанням для занять із робототехніки, 3D-моделювання та лабораторних робіт із біології, географії, фізики та хімії.

11 червня за участі заступника Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького, координатора з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми розвитку ООН в Україні Романа Хащенкова, заступника голови Донецької облдержадміністрації Юлії Костюніної відбулось відкриття регіонального STEM-центру.

Центр, аналогів якому немає в Україні, працюватиме на базі Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІ ступенів № 10 Донецької обласної ради. У рамках відкриття центру працювали виставки шкільних stem-проєктів.

У заході взяла участь заступник міського голови Краматорська Олена Катальнікова.

STEM-центр займатиметься науково-орієнтовною освітою молоді та створенням різнорівневої системи STEM-освіти в області задля забезпечення потреб у практичному навчанні дітей та педагогів.

Влітку 2020 року на Донеччині затвердили регіональну концепцію «Розвиток цифрової освіти» та першою в Україні почала реалізовувати цей напрям в освітньому просторі. Створення та відкриття обласного STEM-центру відбувалось у межах проєкту «Розвиток STEM-освіти в Донецькій області», який розроблено за фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

STEAM-освіта (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) – мультидисциплінарний підхід до навчання, який поєднує природничі науки, інноваційні технології та креативність. Він зосереджений на безпосередньому розв’язанні конкретних проблем, що стимулює нестандартне та критичне мислення, навички дослідницької діяльності та ефективної роботи в команді.