У Краматорську відкрили пам’ятний знак учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС

13.11.2020, 13:06, 375,

Сьогодні для Краматорська важливий день – нарешті наше місто віддає шану усім, хто постраждав від страшної трагедії XX сторіччя – вибуху на Чорнобильскій АЕС. Тоді, у квітні 1986 року, Україна увійшла в світову історію наймасштабнішою аварією в історії атомної енергетики. В ліквідації її наслідків взяли участь понад 600 000 людей. Були серед них і краматорці.

Голова громадської організації «Пам’ять Чорнобиля» Наіль  Мардагалімов  висловив ідею створення пам’ятника ще у 2005 році. Тоді, за кошти громадської організації і руками активістів-ліквідаторів було встановлено закладний камінь.

Шлях до створення  пам’ятника був не простий, затягнувся на довгі 15 років. Можливо, ідею так і не вдалося б реалізувати ще невизначений час, та на вирішення цього питання звернув увагу Андрій Панков, будучи  міським головою, саме він два рази організував виступи Наіля Мардагалімова на сесіях міської ради, завдяки цьому було затверджено новий проєкт і виділенні кошти у розмірі 500 тис.грн. на його встановлення. Автор скульптурної композиції- Ігор Нестеренко.

«В Україні День пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС відзначається 14 грудня. Більша частина з них віддали своє здоров’я, дехто – життя у цій боротьбі. Їх подвиг безцінний. Я дуже радий, що цього річ ми будемо відзначати цю дату  біля нового монументу. Краматорськ шанує своїх героїв!», – підкреслив Андрій Панков.