У Краматорську відкрили пам’ятний знак «Паровоз 9П-337»

04.11.2021, 14:04, 276,

На Привокзальній площі у Краматорську до Дня залізничника встановили пам’ятний знак «Паровоз 9П-337».

Проєкт відновлення та реставрації паровоза 9П – 337 втілився у життя завдяки сприянню краматорської міської ради, підприємцю та меценату Едуарду Мкртчану, «Фонду відновлення залізничної спадщини України», представникам ГО «Клуб «Краєзнавець», краматорському заводу важкого верстатобудування та феросплавному заводу.

Під час відкриття пам’ятного знака міський голова Олександр Гончаренко наголосив, що тепер Привокзальна площа стане перлиною Старого міста.

«Вперше у Краматорську ми відкриваємо такий монумент – пам’ятний знак паровозу, який є символом історичного розвитку нашого міста, нагадуванням про те, що колись Краматорськ починався з маленької залізничної станції. І, звичайно, це  знак пошани нелегкій праці залізничників.

 Ми знаємо та поважаємо нашу історію, адже той, хто пам’ятає своє минуле, вартий успішного майбутнього.

Дякую всім, хто посприяв реалізації цього проєкту.

Вітаю залізничників зі святом! Бажаю здоров’я, процвітання та успіхів!» – звернувся до учасників заходу та присутніх Олександр Гончаренко.

Меценат Едуард Мкртчан розповів, що ідея реставрації паровоза та перетворення його на пам’ятник виникла у нього ще багато років тому, під час проходження практики на металургійному заводі. Він також подякував усім, хто допоміг втілити у життя цю ідею.

Пам’ятний знак «Паровоз 9П-337» оснащений сигнальним гудком та прожекторами, які будуть світитися у вечірній час.

Історична довідка

Історія міста розпочалася з 1868 року, на споруджуваній Курсько – Харківсько – Азовській залізниці біля річки Казенний Торець з’явилася невелика станція “Краматорська”, поблизу якої виросло селище. Згодом вона привернула до себе увагу промисловців і підприємців. 1896 року фірма «В. Фіцнер і К. Гампер» збудувала під’їзну колію між станцією і Краматорським механічним заводом.

На початку ХХ століття Краматорське металургійне товариство освоїло промислове виробництво власних паровозів поширеної на той час серії.

Залізничний маневровий паровоз 9П-337 є історичною пам’яткою колишнього Краматорського металургійного заводу (нині – Краматорський феросплавний завод).