У Краматорську відкрилось міське відділення гінекологічне відділення

11.09.2020, 16:46, 346,

У складі комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 1» віднедавна додалось ще одне відділення – малоінвазивної гінекології. Воно призначене для надання хірургічної допомоги жінкам із мінімальним втручанням та буде розташовуватись на другому поверсі хірургічного корпусу. Сьогодні із роботою відділення ознайомився міський голова Краматорська Андрій Панков.

У 2018 році акушерсько-гінекологічне відділення, що підпорядковувалось відділу Охорони здоров’я Краматорської міської ради, було реорганізовано у Обласний перинатальний цент. Місто фактично лишилось без власної гінекології. На другому рівні надавалась виключно консультативна допомога. Зараз нове відділення у зв’язку з несприятливим епідеміологічним станом функціонуватиме в тестовому режимі, проте необхідна медична допомога пацієнткам буде надаватись у повному обсязі. Відділення відповідає сучасним санітарно-гігієнічним нормам, оснащене необхідним медичним обладнанням та витратними матеріалами, що дозволяє надавати медичну допомогу жінкам, згідно з сучасними вимогами медицини. «Це дійсно відділення європейського рівня, пишаюсь, що у воно тепер є Краматорську. Сюди я точно з гордістю приведу своїх студентів. Але це не тільки гарна практика у гідних умовах для молодих спеціалістів, в першу чергу це підвищення якості надання медичних послуг населенню», – відзначає завідувач кафедри акушерства і гінекології Донецького Національного Медичного Університету ім. М. Горького, доктор медичних наук Володимир Астахов.

На базі відділення активно впроваджуються новітні медичні технології: лапароскопічні операції, гістероскопія, що дозволить суттєво покращити якість гінекологічної допомоги та скоротити середні строки стаціонарного лікування жінок. Функціонування відділення здійснюється Національною службою здоров’я України, відповідно лікарня буде отримувати більший прибуток від збільшення переліку послуг, які надаватиме пацієнтам.

Із колективом відділення також поспілкувався Андрій Панков. «Тепер влада міста ставить перед собою задачу оснастити відділення за останнім словом сучасної медицини, – відзначив міський голова, – тому я сьогодні тут, хочу безпосередньо від вас почути, на яких етапах ви потребуєте нашої підтримки. Ваша робота – рятувати людей, збільшувати спектр медичних послуг для краматорців. Наша задача – створити умови, в яких і лікарі, і пацієнти будуть відчувати себе комфортно».