У Краматорську відбувся круглий стіл з налагодження діалогу між владою та об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків

27.08.2021, 09:40, 278,

26 серпня начальник управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Краматорської міської ради Андрій Літвіненко взяв участь у круглому столі за напрямком «Налагодження діалогу між ОМС та ОСББ м. Краматорська».

«Дуже радий бачити вашу активність, шановні голови ОСББ. Багатьох із вас знаю особисто дуже багато років, шлях формування ваших об’єднань пам’ятаю від самого початку, приємно спостерігати за тим, як ви навчаєтесь, набираєтесь досвіду та розвиваєте свої будинки» – зазначив Андрій Літвіненко.

Зустріч відбулась у дружній атмосфері, під час спілкування представники ОСББ мали нагоду поставити питання, що їх хвилюють та отримати розгорнутий коментар від начальника УЖКХ. Учасники круглого столу цікавились, зокрема, питаннями, що стосуються особливостей отримання даних з реєстрів, щодо співвласників майна багатоквартирних будинків у ЦНАП та БТІ та особливостей взаємодії з цими організаціями.

Також голови та представники ОСББ повідомили про значну забюрократизованість спілкування із представництвами обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго». Андрій Літвіненко пообіцяв взяти питання на особистий контроль, а також, користуючись нагодою, нагадав про наближення опалювального сезону та початок процесу активної підготовки до нього.

На порядку денному круглого столу підіймались питання, щодо порядку дій ОСББ у разі виявлення покинутих неприватизованих та приватизованих квартир та іншого майна (гаражів, господарських прибудов).

Голови ОСББ висловили побажання щодо збільшення обсягів фінансування револьверного фонду, у якому бере участь місто, адже позика з цього фонду надається на вигідніших умовах ніж у банках. Зокрема, за користування коштами револьверного фонду не передбачено сплати відсотків.

Андрій Літвіненко запропонував головам ОСББ у найкоротші терміни надати до УЖКХ інформацію, щодо обсягів коштів, які вони готові запозичити з револьверного фонду і, вже спираючись на реальні запити ОСББ, управління звертатиметься із відповідними проханнями до депутатів. Аналогічно учасники круглого столу висловили побажання щодо збільшення обсягів фінансування програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Краматорську, кошти на яку виділяються з міського бюджету, а також створення робочої групи, що займатиметься розподілом коштів спираючись на додаткові фактори, такі як поверховість будинку, кількість під’їздів, тощо.

У ході спілкування учасники діалогу також зачіпали питання функціонування програм «Тепла оселя» та «Безпечне місто», видалення аварійних дерев, усунення наслідків розриттів комунальними та приватними підприємствами, облаштування у дворах будинків паркомісць та сміттєвих майданчиків.