У Краматорську відбувся круглий стіл на тему «Легальна зайнятість як гарантія захисту трудових прав працівників»

06.12.2021, 17:58, 232,

Захід пройшов під головуванням заступника міського голови Краматорська Тетяни Савченко, а також  представників управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Краматорського міського центру зайнятості, Краматорської територіальної професійної спілки працівників підприємств, установ, організацій.

Присутні обговорили нагальні та проблемні питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Тетяна Савченко наголосила, що детінізація відносин у сфері зайнятості населення та запобігання використанню незадекларованої праці найманих працівників – один з важливих напрямків роботи структурних підрозділів міської ради. 

«Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників. Офіційно ж оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем. Отже, офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення.

Незадекларована праця зменшує доходи міського бюджету і, як наслідок, знижує можливість фінансування міських програм соціального спрямування. Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції, що негативно впливає на інвестиційну привабливість міста, – значила заступник міського голови.

За інформацією начальника Краматорського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області –  Олени Соломки з початку року 1119 суб’єктів господарювання оформили трудові відносини з 1510 працівниками, до всіх рівнів бюджету додатково надійшло 2697,6 тис. грн., у т.ч.: ПДФО 1157,0 тис. грн., єдиного внеску 1443,1 тис. грн., військового збору 97,5 тис. грн.

571 громадян легалізували свою діяльність та зареєструвались фізичними особами – підприємцями, додатково надійшло  4012,8 тис. грн., у т.ч.: ПДФО – 720,9 тис. грн., єдиного внеску – 3210 тис. грн., військового збору 82,0 тис. грн.

Начальник відділу обслуговування громадян №1 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області – Олексій Журавльов проінформував присутніх, що станом на 01.10.2021 кількість застрахованих осіб в порівнянні до початку року збільшилась  на 1,8 тис. особи або 3,1% та складає 59,7 тис. осіб.

Згідно даних директора Краматорського міського центру зайнятості – Інни Березюк, протягом січня – жовтня 2021 року було проведено:

– 549 відвідувань суб’єктів господарювання, 135 з них спільно з Держпрацею;

–  31 семінар з  суб’єктами господарювання з питань легалізації зайнятості за участю 243 роботодавців;

–  проведено 9 нарад та 20 зустрічей та інших заходів із суб’єктами господарювання за участю 90 роботодавців.

Підсумовуючи засідання, заступник міського голови подякувала учасникам за плідну роботу, висловлені думки. Вона відзначила, що під час круглого столу були внесені пропозиції щодо удосконалення заходів з легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Управління праці та соціального захисту населення