У Краматорську відбулося відкриття гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб

15.11.2021, 19:18, 722,

У Краматорську, в селищі Біленьке на вулиці  Абая, 4, завершилася реконструкція житла для ВПО, здійснена у межах «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» Європейського інвестиційного банку.

Проблема тимчасово переміщених осіб із зони проведення бойових дій є однією з нагальних для Краматорська, який прийняв 46,8 тисяч ВПО. Тому держава та місцева влада направили свої зусилля на вирішення цього питання.

Приміщення колишньої школи стало основою для спорудження житла. У будівлі площею майже 1500 м2 розміщено 17 квартир: 2 – двокімнатні та 15 – однокімнатні. Всього вони розраховані на 55 мешканців. Усі квартири оснащені необхідною побутовою технікою та меблями. Також одна  –  спеціально облаштована для людей з обмеженими можливостями.

Фінансування проєкту здійснювалося ЄІБ, обласним та міським бюджетом.

На відкритті були присутні: Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України – Ірина Верещук, голова Представництва Європейського Союзу в Україні – Матті Маасікас, голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації – Павло Кириленко, постійна представниця Програми Розвитку ООН в Україні – Дафіна Ґерчева,старший спеціаліст сектору Європейського Інвестиційного Банку – Рой Дрейкотт, Народний депутат України – Максим Єфімов, міський голова Краматорська – Олександр Гончаренко.

«Сьогодні у нас почесна місія – нарешті ми вручаємо ключі від цієї сучасної, комфортної будівлі новим мешканцям. У 2014 році через збройну агресію Росії багато людей втратили не тільки своє житло, а й частину життя. За цей час Краматорськ став для цих людей другою домівкою.

Дякую всім, хто долучився до реалізації проєкту будівництва: Міністерству з розвитку громад та територій України, Європейському інвестиційному банку,  представникам програми ПРООН. Окрема подяка Донецькій обласній адміністрації та її керівнику Павлу Кириленку і народному депутату України Максиму Єфімову.

Вважаю символічним, що перший візит Віцепрем’єр – міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук у Донецьку область відбувається саме до Краматорська. Впевнений, що спільними зусиллями ми зробимо все можливе задля ефективної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громаду. Бажаю новим мешканцям родинного щастя, добробуту та злагоди!» – звернувся до присутніх Олександр Гончаренко.

Проєкт допоможе громаді покращити соціальну інфраструктуру, зберегти потрібних спеціалістів з числа ВПО,

надаючи їм тимчасове житло, створити належні умови для повноцінної адаптації ВПО в життя місцевої громади.