У Краматорську відбулось засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації


Сьогодні о 16 годині відбулось засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а саме лиха, якого накоїла у нашому місті негода – сильний вітер із дощем. Засідання очолив міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.

«Із соціальних мереж та особистого спілкування з краматорцями бачу хвилю негативу, а тому хочу з перших вуст почути про обсяги негоди, та про те, як протікає ліквідація наслідків, – сказав Олександр Гончаренко, – також хочу відзначили: давно такого не було, аби за такий короткий проміжок часу, якихось 15 хвилин, було стільки наслідків».

До жодної із лікарень Краматорська не було звернень щодо постраждалих людей. До найчастіших проблем із якими мешканці міста звертаються до Контакт-центру можна віднести падіння дерев та пориви ліній електромереж, падіння опор ЛЕП та вуличного освітлення. Першочергова задача зараз, яку міський голова ставить перед усіма службами – прибрати дерева та дроти які заважають проходу, проїзду або якимось чином можуть нести загрозу здоров’ю та життю мешканців міста. Разом із тим треба у максимально короткі терміни усунути наслідки негоди – прибрати з вулиць сміття рознесене вітром та потоками води, які спричинив дощ.

Міський голова наголосив, що сьогоднішня стихія – це не тільки привід ліквідувати наслідки і щасливо про це відрапортувати, а й комплексно підійти до вирішення проблемних питань, на які тривалий час закривали очі.

Далі – трохи статистики:

З моменту початку негоди майже в усіх медичних установах повністю або частково виникали відключення світла. У лікарнях №1 та №3, ДТМО було оперативно подано електроенергію від власних генераторів. У лікарню № 2 електроенергію подали від генераторів, які надали ДСНС. «Поставив задачу перед Оленою Катальніковою та відділом охорони здоров’я у найкоротші терміни забезпечити і цю лікарню власними генераторами, – повідомляє міський голова, – це якраз приклад однієї з таких проблем, про які я говорив вище». У деяких амбулаторіях були протікання покрівель дахів – відділу охорони здоров’я дано доручення подати пропозиції, куди треба направляти кошти для ремонтів даху, а де є привід звернутись до гарантійних зобов’язань підрядників. Біля терапевтичного корпусу МЛ №3 на дроти впало дерево – ліквідацією займатиметься КП ДРУАС.

По управлінню освіти є інформація про падіння 5 дерев на території шкіл та одного – на території дитячого садочку. Без електропостачання повністю дитячий садок №89 – якщо його не вдасться відновити сьогодні, завтра садок не працюватиме, адже там електроплити, а отже забезпечити дітей харчуванням не буде змоги. У РЕМ підключення вже сьогодні обіцяти не можуть, тому про подальші рішення батьків пізніше сповістять вихователі. Окрім того, зафіксовано протікання дахів у 5 школах і двох садках. По управлінню з гуманітарних питань теж є неприємні наслідки – сильним вітром пошкоджено дахи клубів «Ювілейний» та «Міленіум».

Надзвичайники нашого міста сьогодні здійснили 17 виїздів на виклики громадян, у 11 випадках вже надана допомога. В інших випадках є необхідність залучення додаткових ресурсів (наприклад, знеструмлення ліній для ліквідації гілок, що зависли на дротах). Для надання допомоги населенню було залучено 7 автомобілів та 25 службовців ДСНС.

Краматорські РЕМ повідомили про відключення більше 12 тисяч абонентів (за час наради частину абонентів підключили, станом на 17:30 без електропостачання залишається трохи більше 8 тисяч абонентів – це близько 60 підстанцій). У місті працює 5 бригад РЕМ. Завтра зранку стане відомо, чи можливо якось підсилити ці бригади. У зв’язку з цим же (поривами мереж РЕМ) у місті не працює 4 світлофорних об’єкти, що розташовані на наступних перехрестях: Ювілейна/Н.Курченко, Дружби/Я.Мудрого, Дружби/Стуса та О.Тихого/Дніпровська (2 об’єкти). Вже зараз на перехресті О.Тихого Дніпровська мають працювати регулювальники. Міський голова звернувся до патрульної поліції з проханням забезпечити регулювання перехрестя Дружби/Стуса – там теж досить активний трафік. КП Міськсвітло так само як і РЕМ ліквідовують пориви власних мереж. Зафіксовано падіння 3 стовпів вуличного освітлення. Стовпи прибрали з дороги, у найближчі кілька днів (максимум, на наступному тижні) стовпи замінять на нові.

Керуюча компанія Ладіс повідомляє про падіння 53 дерев на території її обслуговування. КО ЖБК ще про два. Дані по ОСББ уточнюються. Що стосується селищ – то найбільше скарг, що поступають від мешканців старостинських округів стосуються відсутності електропостачання. «Так само сподіваємось, що РЕМ вчасно виявить усі пориви та оперативно їх ліквідую, наголошує Олександр Гончаренко, – та я хочу звернутись до мешканців приватного сектору – будь ласка, слідкуйте за деревами, що знаходяться у вас на ділянках або зовсім поряд із ними. Не допускайте, аби дерева, висаджені вами завдавали вам же клопоту». Дано доручення старостам про необхідності посилення роз’яснювальної роботи у цьому напрямку. На території усіх трьох міських парків спостерігається падіння великих гілок, діаметром більше 10 сантиметрів, і 12 зелених або частково сухих дерев впало на території парку Пушкіна і одне – у Саду Бернацького.

У кінці засідання штабу міський голова Олександр Гончаренко висловив подяку комунальним службам міста, на плечах яких у найближчі кілька днів великий обсяг робіт.