У Краматорську відбулася зустріч з представниками будівельних підприємств та вишів

28.01.2022, 11:26, 321,

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко разом зі своєю заступницею Тетяною Савченко взяли участь в обговоренні перспектив взаємодії влади з малим та середнім бізнесом у межах проєкту «Ранкова кава з роботодавцями».

Ініціатор проєкту, міський центр зайнятості, цього разу запросив до спілкування представників будівельної бізнес-спільноти, ДонНАБА, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області.

Інна Березюк, директор Краматорського міського центру зайнятості, презентувала новий проєкт «Збудуємо майбутнє разом», який був розроблений фахівцями КМЦЗ. Він створений задля залучення роботодавців, які беруть участь у реалізації інвестиційних та інфраструктурних проєктів, до активних програм Державної служби зайнятості та збільшення популярності насамперед серед молоді робітничих професій.

Одним з питань обговорення була проблема від’їзду молоді з Краматорська до Харкова, Одеси, Києва, Дніпропетровська. Ректор ДонНАБА Василь Кравець зауважив, що багато їх випускників полишає своє місто і будує кар’єру за межами області, відбувається відтік кваліфікованих фахівців.

Олександр Гончаренко під час свого виступу наголосив на тому, що дуже важливим для випускників ВНЗ, молодих спеціалістів є перспектива отримання житла.

«Зараз у нас реалізується Програма реконструкції соціально важливих об’єктів, що фінансуються ЄІБ. Вона пов’язана з масштабним будівництвом як нових споруд, так і реконструюванням застарілих.

Також містом розроблена проєктна документація щодо будівництва житлового кварталу «Європейський». А для подальшого руху за цим напрямом нам знадобляться надійні партнери, що надасть великий обсяг робіт для будівельних компаній.

І головне, що ми хочемо, щоб це були місцеві фахівці, адже у нас достатньо профільних вузів», – зауважив міський голова. 

Під час зустрічі обговорили також можливості закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста щодо підготовки кваліфікованих працівників будівельної промисловості та студентів будівельних вишів і рівень заробітної плати у цій галузі. Адже на сесії міськради у лютому 2022 року планується прийняття програми підтримки підприємців, котрі створюють робочі місця з середньою заробітною платою – 1,5 мінімальної зарплати. Бізнесу, який створить такі робочі місця, буде надана фінансова підтримка з місцевого бюджету у розмірі 5,4% від фонду оплати праці підприємства.