У Краматорську відбулася сесія міської ради: за що голосували депутати

27.10.2021, 15:10, 330,

27 жовтня пройшло засідання чергової сесії міської ради VIII скликання. На порядок денний було винесено 73  питання та декілька додаткових.

У ході засідання депутати проголосували за  рішення «Про надання дозволу на розробку Детального плану території обмеженої вулицями О. Тихого та Дружби, бульваром Машинобудівників на проспектом Миру». Розробка плану, дозволить розглядати можливість облаштування на цій ділянці спортивного об’єкта та рекреаційної зони.

На сесії депутати ухвалили рішення про зобов’язання щодо забезпечення виконання умов договору фінансового лізингу, укладеного між КП «Міст» та АТ «Укрексімбанк» на придбання 27 міських автобусів моделі Еталон А08128 «Троянда». Це рішення дає змогу здійснити закупівлю автобусів. Міський голова Олександр Гончаренко зазначив, що транспортні засоби Краматорськ отримає в період з 1 по 15 листопада.

Також підтримано проєкти рішення міської ради «Про внесення змін до статуту комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та про затвердження передавального акту балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Краматорської міської ради до його правонаступника комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1». Таким чином процес об’єднання двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги завершився.

Своїм рішенням депутати підтримали участь комунального виробничого підприємства «Краматорський водоканал» у проєкті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» шляхом залучення коштів позики Європейського інвестиційного банку на умовах, визначених Фінансовою угодою щодо проєкту, в орієнтовному обсязі 10 млн євро для фінансування субпроєкту «Реконструкція  систем водопостачання та водовідведення м. Краматорськ».

У ході сесії було вирішено придбати у комунальну власність Краматорської територіальної громади за кошти міського та обласного бюджетів на умовах співфінансування для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування чотири квартири. Та одну квартиру для внутрішньо-переміщених осіб за кошти державного та міського бюджетів на умовах співфінансування.

На засідання депутати ухвалили звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування. В тексті звернення йдеться про законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6062). Зокрема, цим проєктом передбачається ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів, що є катастрофою для територіальних громад. Джерела доходів бюджету розвитку планується закріпити за загальним фондом місцевих бюджетів. Це означає, що громади не зможуть зберігати кошти на депозитних рахунках, не зможуть належно планувати розвиток.   

Депутати Краматорської міської ради вимагають від Кабінету Міністрів України відкликати проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. №6062) на доопрацювання з метою виключення з цього проєкту дискримінаційних норм стосовно місцевого самоврядування.

Також були розглянуті та прийняті відповідні рішення з земельних питань: надання дозволів на розробку проєктів землеустрою, передачу земельних ділянок в оренду, про поновлення договорів оренди землі з фізичними та юридичними особами та інші.