У Краматорську відбулася робоча зустріч міського голови з фракцією ПП «Партія Шарія»

05.02.2022, 14:43, 502,

Міський голова Олександр Гончаренко та секретар міської ради Ігор Сташкевич провели робочу зустріч з фракцією ПП «Партія Шарія» та обговорили з ними низку важливих питань, що стосуються життя міста та територіальної громади.

Мова, зокрема, йшла про устаткування реабілітаційного обладнання в травматологічному відділенні, нестачу як кваліфікованих медичних працівників, так і вузьких спеціалістів цієї сфери тощо.

Олександр Гончаренко зауважив, що у травматологічному відділенні вже зроблено ремонт. Модернізація реабілітаційної ланки буде розглядатися. Наразі у місті створюються умови, щоб заохотити кваліфіковані медичні кадри залишатися тут і працювати у Краматорську. Розробляється програма щодо забезпечення житлом медиків та освітян, котрі матимуть стимул будувати свою кар’єру та розвиватися саме у нашому місті, а не їхати у Харків, Київ, Дніпро.

«Краматорську вдалося залишити собі медичний університет, який треба рятувати та відновлювати. А щоб підготувати якісного, наприклад, ендокринолога, уролога потрібно мінімум 5 років практики. Тож наявність такого вищого навчального закладу може вирішити проблему з кадрами. Також у нас іде будівництво обласної багатопрофільної лікарні, куди з часом будуть потрібні працівники. Тож робота лікарям  буде, як і житло» – наголосив міський голова.

Депутати ще поцікавилися, які заходи заплановано по догляду за безпритульними тваринами, окрім стерилізації.

Олександр Гончаренко розповів про проєкт притулку для тварин, де їх будуть лікувати та тимчасово утримувати.

Обговорили під час спілкування і питання ЖКГ, роботи обслуговуючої компанії «ЛАДІС», ОСББ.

Через несвоєчасну та неповну сплату комунальних послуг найбільше страждають мешканці двоповерхових будинків, які через меншу кількість жителів мають відповідно меншу кількість коштів на ремонти, оскільки зараз кошти з платежів за послуги закріплені за кожним під’їздом окремо. Також не всі мешканці готові піти на створення ОСББ.

  Великою проблемою є і зношеність на 95 % житлового фонду. Проте незабаром розпочнеться І фаза будівництва нового мікрорайону «Європейський», який дасть змогу поліпшити цю ситуацію.

Члени фракції підняли питання якості води та забезпечення нею селищ громади.

Для міста головною роботою в цьому напрямі наразі є пошук та залучення коштів на реконструкцію водопровідної мережі міста.

Болючим питанням залишається закриття ЗОШ № 28 у селищі Василівка.

Олександр Гончаренко наголосив, що зараз, на жаль, знизився рівень народжуваності. Особливо гостро ця проблема відчувається у селищах, де більша частина жителів – це пенсіонери, а молодь виїжджає у міста. Закриття ЗОШ № 28 було не уникнути. Проте всі діти безкоштовно їздять до сусіднього навчального закладу, і зараз розглядаються варіанти створення у приміщенні школи інших соціальних магнітів.

Поцікавилися депутати і ремонтом тротуарів та доріг на вулиці Актюбінській. Міський голова зауважив, що це питання неодноразово лунало на апаратних нарадах, і що капітальний ремонт дороги та тротуарів заплановано на 2023 рік.

Важливим було також питання озеленення міста. Наразі триває процес виявлення та ліквідації сухих та аварійно небезпечних дерев. Майже 600 одиниць вже видалено. Замість них будуть висаджені нові дерева. Вже висадили алею горобини на вулиці Б. Хмельницького, шароподібні клени – на проспекті В. Стуса. Проблемною залишається вулиця Двірцева, яку багато років тому засадили тополями поверх комунікаційних систем, чого категорично не можна було робити. Видалити ці дерева можна, а от насаджувати нові на цій ділянці є недоцільним.