У Краматорську відбулася онлайн-зустріч з представниками бізнес-спільноти

25.11.2021, 17:24, 416,

З 1 січня 2022 року закінчується перехідний період, і застосування РРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим. Міський голова Олександр Гончаренко разом із своїм заступником Сергієм Смирновим обговорили під час онлайн-зустрічі з підприємцями міста питання впровадження застосування реєстраторів розрахункових операцій.

 «Сьогодні перед нами стоїть завдання знайти шляхи реалізації впровадження та застосування реєстраторів розрахункових операцій. Для Краматорська важливо збільшити надходження до міського бюджету, адже за ці кошти забезпечується  життєдіяльність міста – ми робимо ремонти у лікарнях та оснащуємо їх медичним обладнанням, оновлюємо заклади освіти та багатоквартирні будинки, встановлюємо світлофори, розвиваємо спорт та інфраструктуру. Тож разом будемо намагатися знайти правильні шляхи реалізації цього нововведення», – звернувся до присутніх міський голова.

Основними питаннями для обговорення були, зокрема, такі: впорядкування застосування РРО з 01.01.2022 року; впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, їх технічне обслуговування, супровід, навчання; впровадження класичних РРО та їх сервісне обслуговування.

Кухаров Олег, заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління державної податкової служби у Донецькій області, розповів про важливість впровадження застосування РРО та назвав ті сфери підприємницької діяльності, для котрих їх застосування стане обов’язковим.

Степенко Сергій,директор ТОВ «Мінтеп», назвав типи РРО, коротко розповів про особливості їх роботи, застосування та сервісного обслуговування.  Також продемонстрував один із варіантів такого апарата.

Керівник ПП «Краматорський ІТ – центр» Безниско Геннадій  показав презентацію про впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, їх технічне обслуговування, супровід та навчання користувачів.

Після виступу учасників зустрічі відбулося обговорення вищезазначених питань. Підприємців у залі та присутніх онлайн, зокрема, турбували технічні аспекти використання РРО, їх практичне застосування, нова система сплати податків.   

Міський голова наголосив на тому, що мета сьогоднішньої зустрічі – обговорення актуальних питань, пов’язаних зі змінами, внесеними до законодавчих актів, застосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій, а також інші питання, які виникають у суб’єктів господарювання щодо застосування податкового законодавства та використання електронних сервісів ДПС України.

Присутніми висловлено пропозицію звернутися до податкової служби за роз’ясненням деяких аспектів, що стосуються оподаткування та фіскалізації товарів.

Зустріч проведена з дотриманням карантинних заходів.