У Краматорську відбудеться послаблення карантинних заходів

28.05.2020, 09:37, 764,

27 травня відбулося спільне засідання міської комісії з ТБ та НС й міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. На засіданні було проаналізовано ситуацію з розповсюдженням COVID-19 та запроваджено ряд послаблень карантинних заходів.

      Послаблення карантинних заходів в місті Краматорськ вводиться на виконання Постанови Кабінету міністрів України №392 від 20 травня 2020 р. «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», та Додатку «Порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних з самоізоляцією», протоколів №18 та №19 засідання обласної комісії ТБ та НС.

      Чому в Краматорську вводиться режим послаблення карантинних заходів

      В Постанові Кабінету міністрів України №392 від 20 травня 2020 р. в пункті 4 наводиться перелік підстав для послаблення протиепідемічних заходів.

      Послаблення протиепідемічних заходів здійснюється на території регіонів, які одночасно відповідають наступним трьом ознакам:

      – Загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;

      – Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить менш як 50%;

      – Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис населення протягом останніх семи днів.

      У Краматорську обов’язковому тестуванню підлягають всі особи, що прибувають в місто з за кордону, всі особи з захворюванням на пневмонію. Тестування проводиться як експрес-тестами, так й методом ПЛР.

      Всього з початку проведення тестування в місті експрес-тестами було протестовано 1250 осіб. Методом ПЛР тільки за останній тиждень у Краматорську було обстежено 285 осіб, або 152,8 на 100 тис населення. При наведеній в Постанові мінімальній кількості 12 обстежень на 100 тис населення, Краматорськ відповідає повністю цій вимозі.

      Всього з початку тестування методом ПЛР у Краматорську було виявлено вісім хворих на COVID-19, з яких один хворий — це жителька Бахмуту, два хворих вилікувалися, ще п’ять наразі лікуються. Більшість виявлених у Краматорську носіїв COVID-19 хворіють безсимптомно.

      Загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів у Краматорську дорівнює чотирьом, що значно менше ніж зазначено у Постанові — 12 осіб на 100 тис. населення.

      Третій показник, а саме «завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить менш як 50%» у Краматорську також виконується, бо всі п’ять хворих знаходяться на самоїзоляції.

      Послаблення протиепідемічних заходів на території Донецької області застосовується на підставі відповідного рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТБ та НС).

      Начальник Краматорського міського управління ГУ ДПСС у Донецькій області Геннадій Лобанов та завідуюча відділом організації епіддосліджень Краматорського міського філіалу ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» Маргарита Пономаренко доповіли, що показники захворюваності та в цілому епідемічний стан в місті Краматорськ знаходяться в установлених межах. Також вони рекомендували запровадити пом’якшення карантину та відкриття закладів дошкільної освіти за умови дотримання визначених головним державним санітарним лікарем України протиепідемічних заходів.

      Рішення про послаблення протиепідемічних заходів повинно переглядатися не рідше одного разу на сім днів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні. Тобто у випадку зміни епідемічної ситуації воно може бути переглянуто.

      Заклади дошкільної освіти можуть бути відкритими після 9 червня

      У Краматорську 33 дитячих садочки та дві групи у НВК №32 (Шабельківка) відвідують 5628 дітей. Управління освіти Краматорської міської ради провело анкетування батьків цих дітей на предмет їх зацікавлення у відкритті закладів дошкільної освіти. Батьки 1989 дітей, або менш ніж 40% від їх загальної кількості, підтвердили, що їх діти будуть влітку відвідувати дитячі садки.

      Відкриття та функціонування дошкільних навчальних закладів можливо тільки у разі виконання затвердженого головним санітарним лікарем України переліку протиепідемічних вимог та заходів.

      Управління освіти самотужки створило в кожному такому закладі комісії, які провели обстеження всіх об’єктів на предмет їх готовності до відкриття в умовах послаблення карантинних заходів. Краматорською міською радою виділено необхідні для підготовки закладів дошкільної освіти (ЗДО) 1,4 млн. грн., що дозволить виконати всі вимоги головного санітарного лікаря України.

      Також було створено міську комісію з обстеження усіх ЗДО на предмет готовності до роботи в умовах послаблення карантинних заходів. Планується, що комісія завершить свою роботу до 9 червня. Після цього, при умові дотримання всіх протиепідемічних заходів, заклади що отримають позитивний висновок комісії зможуть розпочати роботу.

      Краматорськ готовий проводити ЗНО

      Краматорськ є центром зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) якості освіти півночі Донецької області. Всі центри тестування Краматорська знаходяться в процесі завершення підготовки до виконання вимог головного санітарного лікаря України з питань протиепідемічних заходів. Всі сесії ЗНО у Краматорську відбудуться вчасно, в повній відповідності з затвердженими Міністерством освіти України графіками.

      Готелям дозволено розпочати роботу

      На території Краматорська функціонують 11 готелів. За умов дотримання протиепідемічних вимог головного санітарного лікаря України готелям дозволено розпочати роботу з 1 червня.

      Транспорт – подовжено графік роботи, часткова відміна «спеціального квитка»

      З 1 червня запроваджено зміни в роботі громадського транспорту Краматорська.

      Подовжено графік руху автобусів та тролейбусів з 5-00 години до 21-00 години. З 5-00 до 9-00 та з 15-00 до 18-00 перевезення пасажирів у громадському транспорту буде відбуватися лише за наявності «Спеціального квитка».

      З 9-00 до 15-00 та з 18-00 до 21-00 перевезення будуть відбуватися без урахування наявності у пасажира «Спеціального квитка», але власникам такого квитка має надаватися пріоритет при посадці у транспорт.

      Всі перевезення пасажирів мають відбуватися тільки за умови дотримання пасажирами та водієм транспортного засобу протиепідемічних вимог, а саме: органи дихання мають бути прикрити захисною маскою; дозволено перевозити тільки ту кількість пасажирів, яка не перебільшує кількість сидячих міст.