У Краматорську вдвічі збільшать кількість місць у дитячих садках для дітей із порушеннями зору

27.07.2020, 14:45, 120,

За ініціативи міського голови Андрія Панкова та при підтримці депутатського корпусу Краматорської міської ради для дітей дошкільного віку з порушеннями зору в ДНЗ 84 буде відкрито додатково ще чотири групи.

Приміщення, що раніше простоювали капітально відремонтовані – це нові спальні, ігрові кімнати, туалети та роздягальні. Із міського бюджету на придбання нового унікального офтальмологічного обладнання було витрачено 1,3 мільйони гривень.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 47 «Берізка» компенсуючого типу для дітей з порушеннями зору функціонує з 1963 року. З 1975 має статус спеціального дошкільного закладу для дітей з косоокістю та амбліопією, а з 2014 року для дітей з порушеннями зору. При цьому спеціалістами доведено: найефективніше піддаються лікуванню зорові порушення саме в молодшому віці. Складовими успіху є: точна діагностика, ефективне лікування, застосування сучасної лікувальної апаратури. За результатами 2019-2020 н.р. серед випускників, що стоять на «Д»-обліку в офтальмолога  фактично повністю вилікувані – 62 %. Зі значним покращення  зору –  33%.  Без змін – 5% ( інвалід за зором). З погіршенням – 0.

Міський голова Андрій Панков разом з вихованцями ДНЗ № 47 «Берізка»

«Створення умов для вирішення проблеми порушення зору у дітей стоїть на порядку денному, – відзначає міський голова Андрій Панков. – Зрушення є і вони відчутні. Вже у вересні-жовтні у дитячому садку № 84 почнуть функціонувати додатково чотири нові групи для дітей з порушенням зору. В управлінні освіти міської ради зазначають: навіть за таких умов групи в обох садках можливо будуть переповнені, але це дозволить повністю ліквідувати існуючу сьогодні чергу до спеціалізованих груп».

Аналіз направлень лікарів-офтальмологів та звернень батьків свідчить про необхідність збільшення кількості місць для дітей з вадами зору в нашому місті. Беручи до уваги актуальність проблеми, майже рік тому за ініціативи міського голови Андрія Панкова при підтримці депутатського корпусу в Краматорську почали розбудовувати лікувальне освітнє середовище для дітей з порушенням зору в ДНЗ № 84. А оскільки на даному етапі дитячий садок – другий дім для малечі, то і мета відповідна: створити для неї максимально комфортні, сучасні, гармонійні, мобільні умови, в яких хлопці та дівчата будуть відчувати себе маленькими господарями; зростати, гратись, лікуватись, навчатись, отримувати свій перший досвід соціальних комунікацій.

Наразі у ДНЗ № 84 добігають кінця ремонтні роботи в групових приміщеннях: закуплене необхідне офтальмологічне обладнання очікує встановлення, проводиться облаштування новеньких груп меблями, посудом, тощо. Після завершення ремонту коридорного приміщення та благоустрою прилеглої території відбудеться відкриття чотирьох груп, які вже майже укомплектовані.