У Краматорську в будинку по вул. Стуса, 14 підвищують несущу здатність ґрунтів та фундаменту

06.05.2021, 15:32, 845,

У Краматорську будинок за адресою В. Стуса 14, декілька років знаходиться в аварійному стані. У 2018 році було зроблено стяжку, але це не допомогло. У березні цього року відбувся тендер на капітальний ремонт будинку, за результатами якого  договір було укладено з ТОВ «Будтурсервіс».

Підприємство має виконати роботи по підвищенню несущої здатності ґрунтів та основи фундаменту, зміцнити бутобетонну кладку фундаменту, посилити стіни металевими та залізобетонними поясами, відремонтувати тріщини в стінах та даху.

Минулого тижня «Будтурсервіс» розпочав роботи, яки триватимуть протягом трьох місяців.

Головний інженер проєкту Микола Макєєв розповів про технологію, за якою буде зміцнено фундамент.  

«Керуюча кампанія «Ладіс» звернулась до Центру діагностики будівель і споруд при Харківській державній залізничній академії, з якою я співпрацюю понад тридцять років. За висновками технічного обстеження будинку, було визначено, що усі конструкції у будівлі по вул. В.Стуса, 14, мають запас міцності несущої здатності. Але фундаментна частина не витримує належного навантаження.

Фундамент у будинку виконаний з бутового каменю. Бутовий камінь має невизначену форму, підошва фундаменту знаходиться на глибині два метри та розташовується на просадних ґрунтах. Хочу зазначити, що у Краматорську фізико-механічні властивості ґрунтів – просадочні. Тому з часом та зміною температурних режимів виникла ситуація, коли кріпильний розчин бутового каменю втратив свої властивості. Відповідно, будинок почав просідати, а стіни руйнуватися.

Тому я вирішив виконати цементацію фундаменту в поєднанні з цементацією ґрунтів. Тобто через зроблені отвори закачуються спеціальні суміші. Після закріплення ґрунту кріпиться тіло фундаменту та через ін’єктор закачується суміш у пустоти та тріщини. Всього буде використано 194 ін’єктори для зміцнення ґрунтів та фундаменту. Таким чином несуща здібність фундаменту буде забезпечена ще на тривалий термін», – розповів Микола Макєєв.

Будинок по вулиці В.Стуса, 14, знаходиться в сумісній власності його мешканців. Тому згідно з законодавством саме вони несуть відповідальність за стан будівлі. Але міська влада пішла на зустріч мешканцям та виділила кошти на ремонт будинку.

«Будівля знаходиться в аварійному стані – стіни та дах руйнуються. Ми вирішили проявити ініціативу та піти на зустріч мешканцям будинку 14 по вулиці В.Стуса. Дякую депутатам міської ради за те, що підтримали нашу ініціативу та проголосували за виділення коштів на капітальний ремонт будинку», – сказав міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.