У Краматорську триває співпраця з GIZ у проєкті «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»

30.06.2021, 15:27, 709,

30 червня міський голова Краматорська Олександр Гончаренко зустрівся з представником Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ)  Володимиром Перегудовим та координатором проєкту Андрієм Баруліним з метою аналізу існуючого стану справ у системі муніципального енергоменеджменту у місті.

У лютому  в Краматорську підписано меморандум щодо просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні. В рамках Проєкту місто вже отримує підтримку у вигляді навчальних заходів та індивідуальних консультацій, щодо впровадження муніципального енергоменеджменту.

Представники проєкту допомагають робити інвентаризацію будівель та визначатися з необхідними заходам з підвищення енергоефективності в окремих будівлях завдяки портфоліо аналізу. Спеціалісти відповідальні за енергоменеджмент також  навчаються проводити мало- та без- витратну оптимізацію та впроваджувати комплексні проєкти з підвищення енергоефективності.

Під час зустрічі Олександр Гончаренко відзначив, що співпраця між Краматорською міською радою та GIZ у проєкті «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» дозволить досягти значних успіхів у впровадженні системи муніципального енергетичного менеджменту.

«Шляхом розвитку енергоменеджменту та створення Краматорської програми впровадження енергоефективності можна заощадити значні кошти бюджету, зробити умови перебування у приміщеннях комфортнішими та залучити нові інвестиції. Основними тезами програми, яку ми наразі розробляємо, є оптимізація енергоспоживання та витрат на фінансування енергії з міського бюджету», – зазначив міський голова.

Під час зустрічі Володимир Перегудов зробив акцент на тому, що Краматорськ на правильному шляху.

«Те що Краматорська міська влада вирішила займатися впровадженням системи енергоменеджменту – дуже важливе й правильне рішення. Підхід до цього питання має бути комплексним.

Наразі у місті було проведено інвентаризацію 170 будівель,  які знаходяться у комунальній власності громади та енергоаудит для визначення пріоритетних будівель для впровадження енергоефективних заходів», – сказав Володимир Перегудов.

Експерти й далі допомагатимуть місту на цьому шляху. Проєкт впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.

Також 30 червня представники управлінь та відділів виконкому Краматорської міської ради, зокрема управління фізичної культури та спорту, управління з гуманітарних питань, управління освіти, відділу охорони здоров’я, сектору енергетики відділу житлового господарства та спеціалісти відділу інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва управління економічного розвитку, взяли участь у тренінгу під час якого навчалися  економити бюджетні кошти на енергоносії, стратегічно планувати енерговитрати та стимулювати міські інвестиції у сферу енергоефективності.